جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی وضعیت مصرف برق اردبیل عادی می‌شود - خبر

 

 

با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی وضعیت مصرف برق اردبیل عادی می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: هم‌استانی‌ها می‌توانند با کاهش تنها ۱۰ درصدی مصرف برق خود، به وضعیت سبز و عادی مصرف بازگشته و امکان بهره‌مندی از برق را که در حال حاضر با گرمای شدیدی روبه‌رو هستند، فراهم کنند.

با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی وضعیت مصرف برق اردبیل عادی می‌شود

حسین قدیمی  اظهار کرد: هم‌استانی‌ها می‌توانند با کاهش تنها ۱۰ درصدی مصرف برق خود، به وضعیت سبز و عادی مصرف بازگشته و امکان بهره‌مندی از برق را که در حال حاضر با گرمای شدیدی روبه‌رو هستند و نیاز به استفاده از وسایل خنک‌کننده دارند، فراهم کنند.

وی افزود: روز گذشته با مصرف ۳۹۸ مگاوات برق، اردبیل در وضعیت قرمز قرار گرفت و این رقم به عنوان رکورد قرار گرفت که نسبت به سال گذشته ۲۷ مگاوات افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل بیان کرد: همچنین تنظیم درجه کولر‌های گازی روی عدد ۲۴ و استفاده از دور کند در کولر‌های آبی، در کاهش مصرف برق و نیز کاهش هزینه قبض تأثیر بسزایی دارد.

قدیمی عنوان کرد:با توجه به این‌که می‌توان به صورت آنلاین مصرف برق مشترکین در استان اردبیل را رویت کرد، عدم استفاده از وسایل پرمصرف مانند ماشین‌های لباس‌شویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکار‌های کاهش مصرف برق به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: تلاش‌گران در وزارت نیرو با تمام توان در حال وضعیت آماده‌باش کامل هستند تا از تمام توان ظرفیت‌ها استفاده شود.