سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

باورهای غلط به گرایش جوانان به اعتیاد دامن زده است - خبر

 

 

باورهای غلط به گرایش جوانان به اعتیاد دامن زده است

دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر استان اردبیل گفت: باورهای غلط به گرایش جوانان به اعتیاد دامن زده و سن اعتیاد پائین آمده است.

باورهای غلط به گرایش جوانان به اعتیاد دامن زده است

بهنام بهشتی اظهار کرد: این باورهای غلط و تبلیغات گسترده به تحریک و تهییج جوانان منجر شده و گاه ناخواسته آنها را به دامن اعتیاد کشانده است.
وی با بیان اینکه 95 درصد معتادان سیگاری هستند، خاطرنشان کرد: عده‌ای به غلط اعلام می‌کنند که سیگار در اعتیاد تاثیرگذار نیست در حالی که یکی از عوامل و بسترهای اصلی شیوع اعتیاد مصرف سیگار و قلیان است که خود بزرگترین ضربه را به سلامت جوانان ما وارد می‌کند.
دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر اردبیل با بیان اینکه این باورهای غلط می‌تواند به کاهش سن اعتیاد نیز منجر شود، گفت: برخی از جوانان و نوجوانان تحت تاثیر تبلیغات سوء مصرف قرص‌های به اصطلاح لاغری، زیبائی و بی‌خوابی در ایام امتحانات قرار می‌گیرند و با مصرف آن به دام اعتیاد می‌افتند.
بهشتی تصریح کرد: این باور غلط نیز در جامعه وجود دارد که هر چیز ارزش یکبار تجربه کردن را دارد در حالی که در بحث اعتیاد این صحبت یک خطر بزرگی است که می‌تواند فرد با یک بار تجربه در دام اعتیاد گرفتار آید.
وی با هشدار به خانواده‌ها در ایام پیش‌رو به ویژه فصل امتحانات بیان کرد: ما انتظار داریم نوجوانان و جوانان از تهیه و مصرف داروهای متنوع اعتیادآور در بازار با عناوین مختلف پرهیز کنند چرا که مصرف این داروها می‌تواند خطر اعتیاد و گرایش جوانان به موادمخدر صنعتی را افزایش دهد.