جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

بانک ها برای بررسی و پرداخت تسهیلات واحد های تولیدی اقدام کنند - خبر

 

 

بانک ها برای بررسی و پرداخت تسهیلات واحد های تولیدی اقدام کنند

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: بانک‌های عامل با توجه به قرارگیری در ماه‌های پایانی سال در سریعترین زمان ممکن نسبت به بررسی و پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

بانک ها برای بررسی و پرداخت تسهیلات واحد های تولیدی اقدام کنند

بیوک جهانی با بیان اینکه ۸۰ واحد صنعتی این استان امسال برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند، اظهار کرد: مجموع تسهیلات مصوب برای این تعداد واحد تولیدی ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است که انتظار می‌رود بانک‌های عامل با توجه به قرار گرفتن در ماه‌های پایانی سال، در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به بررسی و پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

وی افزود: تعداد ۱۲ درخواست تسهیلات طرح صنعتی و واحد تولیدی در آخرین نشست کارگروه تسهیلات رونق تولید استان اردبیل مطرح شد که با مجموع تسهیلات درخواستی ۱۵۵ میلیارد ریال به تصویب رسید.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل همچنین از متقاضیان واجد شرایط خواست تا از سایر روش‌های نوین تأمین مالی که در سال جاری از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال می‌شود، برای تمهید منابع مورد نیاز به ویژه نقدینگی و سرمایه در گردش استفاده نمایند.

 

وی با اشاره به طرح گام بیان کرد: برای واحدهای صنعتی در قالب این طرح امکان خرید اعتباری مواد اولیه در سررسیدهای یک تا ۹ ماه فراهم می‌شود.