جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

بانک تجارت، نساجی سبلان پارچه اردبیل را تعیین تکلیف کند - خبر

 

 

بانک تجارت، نساجی سبلان پارچه اردبیل را تعیین تکلیف کند

استاندار اردبیل گفت: بانک تجارت، کارخانه بزرگ نساجی سبلان پارچه اردبیل را تعیین تکلیف کند.

بانک تجارت، نساجی سبلان پارچه اردبیل را تعیین تکلیف کند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل گفت: استانداری بعنوان نماینده‌عالی دولت متولی شغل در استان است و همواره به دنبال راهی هستیم که اشتغال جوانان بیکار استان فراهم شود و برای تحقق آن از هیچ فرصتی فروگذار نیستیم.

وی بیان کرد: سبلان پارچه از ظرفیت عظیم اشتغال و توسعه برخوردار است و نباید در پیچ وخم نظر کارشناسی بانک دچار بلاتکلیفی باشد.

استاندار اردبیل ادامه داد: متاسفانه علیرغم همه قول‌های مساعد و توافقات بعمل آمده، حل مشکل سبلان پارچه در عمل اولویت اول بانک تجارت نیست و لازم است بانک با اهتمام ویژه نسبت به گره‌گشایی از این واحد تولیدی مهم استان اقدام کند.

بهنام جو با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات بانکی این واحد به نرخ ارز مرجع و خرید کارخانه از سوی بانک و اجاره به بخش‌خصوصی از جمله توافقات حاصل شده گذشته در نشست‌های متعدد با مدیران بانک تجارت بود، افزود: بدلیل نظر کارشناسی بانک و محاسبه بدهی سبلان پارچه به نرخ روز و قیمت افزایش یافته ارز مشکلات عدیده‌ای برای این واحد تولیدی بوجود آمده که بی‌شک برای بانک تجارت نیز در فروش و یا تملک آن این موانع متصور است.

وی خواستار افزایش اعتبارات بند الف و تقویت منابع بانکی بانک تجارت استان اردبیل شد.

استاندار اردبیل از خدمات حسین باقرلو قدردانی و برای رضا اسکندری سرپرست جدید بانک تجارت شعب استان اردبیل آرزوی موفقیت کرد و گفت: استان اردبیل از ظرفیت بالای کار و تلاش و خدمت برخوردار است و کار‌های قابل توجهی را می‌توان در استان اردبیل به ثمر رساند.

معاون مدیر عامل بانک تجارت نیز از پیشنهاد استاندار اردبیل در تعیین تکلیف واحد‌های تولیدی راکد مشارکتی یا در تملک بانک تجارت استقبال کرد.

علیرضا مهرجو گفت: ایجاد اشتغال و رونق تولید در شرایط حساس کنونی از اولویت برخوردار است و در همین جا به همه بانک‌های تجارت اعلام می‌کنیم نسبت به تعیین تکلیف و فعال‌سازی مجدد واحد‌های راکد با استفاده از تجارب استان اردبیل اقدام کنند.

وی بیان کرد: کارخانه سبلان پارچه جزء کارخانه‌های تراز اول کشور است که از صفر تا ۱۰۰ صنعت نساجی و تولید پوشاک را انجام می‌دهد و حل مشکلات و موانع تولید و اشتغال سبلان پارچه برای بانک تجارت بعنوان شریک این کارخانه مهم است.

معاون مدیر عامل بانک تجارت تصریح کرد: کار ما بانکداری است و کارخانه‌داری برای بانک فایده‌ای ندارد و تسویه بدهی و ادای دین بانک تنها هدف بانک تجارت است.