رونق تولید ملی | شنبه، ۴ خرداد ۱۳۹۸

بانوان اردبیل در تولید محصولات مشاغل خانگی سهم گسترده‌ای دارند - خبر

 

 

بانوان اردبیل در تولید محصولات مشاغل خانگی سهم گسترده‌ای دارند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: بانوان اردبیل در تولید محصولات مشاغل خانگی سهم گسترده‌ای دارند.

بانوان اردبیل در تولید محصولات مشاغل خانگی سهم گسترده‌ای دارند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان قاسم رحیمی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در جلسه کارگروه اشتغال استان اردبیل افزود: بانوان نیمی از جامعه می‌باشند و حضور فعال این قشر در بحث اقتصاد و اشتغال غیر قابل انکار می‌باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به سهم گسترده بانوان در تولید محصولات مشاغل خانگی احداث بازارچه فروش این محصولات طبق ماده ۱۰ قانون از مطالبات جدی بانوان باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به تدوین ۱۰ عنوان برنامه توسعه در کشور گفت: در کشور ما ظرفیت‌های قانونی مناسبی جهت حمایت از بانوان پیش بینی شده است که بانوان باید با آگاهی از حقوق خود به دنبال احقاق آن باشند.

رحیمی تاسیس تشکل‌های قوی و منسجم حوزه بانوان را امری ضروری دانست و عنوان کرد: زنان استانمان باید با بهرگیری از ظرفیت‌های اینگونه تشکل‌ها به بحث اشتغال و اقتصاد در اشل بالاتر ورود پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های تعاونی توسعه عمران از ظرفیت‌های قانونی ویژه‌ای برخوردار هستند، تاکید کرد: زنان استان اردبیل با تشکیل شرکت‌های توسعه عمران ویژه بانوان می‌توانند بدون هیچگونه کار تشریفاتی و برگزاری مناقصه و مزایده در بهره برداری و استفاده از طرح‌های دولتی سهیم باشند.