جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

بانوان اردبیلی پیشرو در حفظ و انتقال شعائر دینی - خبر

 

 

بانوان اردبیلی پیشرو در حفظ و انتقال شعائر دینی

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: بانوان این استان همواره پیشرو حفظ و انتقال شعائر دینی و فرهنگ اسلامی بوده‌اند

بانوان اردبیلی پیشرو در حفظ و انتقال شعائر دینی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،‌ فریبا محمدلو در جلسه بررسی نقش بانوان در ستاد بازسازی عتبات و عالیات اظهارداشت: این قشر در اقدامات خیرخواهانه و حراست از ارزش‌های دینی پیشقدم بوده‌اند و این فرهنگ را سینه به سینه به نسل بعدی منتقل کرده‌اند.
 
وی با اشاره به مشارکت بانوان در بازسازی عتبات و عالیات ،این اقدام را در باز تولید فرهنگ دینی با اهمیت دانستو افزود:با توجه به وجود مشکلات و مسائل اقتصادی و بیماری در حال حاضر هیچ شکافی بین بانوان و محبت اهل بیت (ع) ایجاد نشده و مردم بویژه بانوان به شکل‌های مختلف ارادت قلبی خود را به ائمه اطهار (ع) ابراز می‌کنند.
 
رییس ستاد بازسازی عتبات و عالیات استان اردبیل نیز در این جلسه با بیان اینکه اهل بیت (ع) زیربنای اسلام است، تصریح کرد: باید با اقدامات فرهنگی و زیرساختی در راستای بازسازی عتبات و عالیات این فرهنگ را حفظ و به نسل بعد منتقل کنیم.
 
اسفندیار هوشیار گفت: بانوان می‌توانند با فرهنگ‌سازی و صرف نذورات خود به صورت فردی و گروهی برای بازسازی عتبات و عالیات در این اقدام خیرخواهانه ماندگار سهیم باشند.
 
وی  افزود: اسامی مشارکت‌کنندگان در بازسازی عتبات و عالیات بر روی سنگ‌های کار شده در این بقاع متبرکه حک می‌شود.
 
در این جلسه تعدادی از بانوان فعال در بخش‌های فرهنگی - مذهبی آمادگی خود دا برای فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی به بانوان جهت مشارکت در این اقدام مذهبی اعلام کردند.
 
علاقه‌مندان می توانند نذورات خود را برای بازسازی عتبات و عالیات به شماره حساب ۰۱۰۷۵۷۶۸۴۰۰۰۵ نزد بانک ملی واریز کنند.