رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

باند دوم فرودگاه اردبیل به سامانه هواشناسی مجهز می‌شود - خبر

 

 

باند دوم فرودگاه اردبیل به سامانه هواشناسی مجهز می‌شود

مدیرکل فرودگاه‎های استان اردبیل گفت: رئیس سازمان هواشناسی برای پیگیری تجهیز باند دوم فرودگاه اردبیل به سامانه هواشناسی قول مساعد داد.

باند دوم فرودگاه اردبیل به سامانه هواشناسی مجهز می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سیدفخرالدین هاشمی بعد از ظهر امروز در بازدید رئیس سازمان هواشناسی از فرودگاه اردبیل اظهار داشت: باند دوم فرودگاه اردبیل به سامانه هواشناسی تجهیز می‌شود که در این زمینه تمهیدات لازم انجام یافته و تکمیل این عملیات در اولویت است.
 
وی با اشاره به این که پروژه‎های ترمینال جدید، باند 33-15 و VIP وضعیت مناسبی دارد بیان کرد: بر روی باند 33-15 یک سامانه هواشناسی RVR نصب شده  و یکی از مسائل ما نصب سامانه هواشناسی بر روی باند دوم فرودگاه است که به دلیل موقعیت آن، توسط ایستگاه هواشناسی پوشش داده نمی‎شود و در مذاکره‎ای که داشتیم معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور قول داد این موضوع را پیگیری کند.
 
هاشمی در مورد پروژه‎های در حال اجرای فرودگاه گفت: اکنون ترمینال جدید دو منظوره داخلی و خارجی فرودگاه با وسعت هشت هزار و 100 مترمربعی و اعتبار 600 میلیارد ریالی به اتمام رسیده است و امید می‌رود در سفر ریاست جمهوری در اوایل مهرماه 98 افتتاح خواهد شد و پاویون دولت نیز به اتمام رسیده است که در همین سفر افتتاح خواهد شد.
 
مدیرکل فرودگاه‎های استان اردبیل افزود: پروژه بهسازی باند 33-15 فرودگاه به پیشرفت 48 درصدی رسیده است که اعتبار در نظر گرفته شده برای بهسازی و تجهیز مجدد آن یک هزار میلیارد ریال است.  
 
وی اظهار کرد: درصدد هستیم با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته فرودگاه اردبیل را با مدرن‌ترین تجهیزات آماده‌سازی کنیم که این مسئله برای ما یک اولویت مهم و اساسی بوده و درصدد هستیم با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته در این زمینه به شکل مناسب و قابل قبول عمل کنیم.