جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

بالگرد امدادی هلال احمر استان اردبیل رونمایی شد - خبر

 

 

بالگرد امدادی هلال احمر استان اردبیل رونمایی شد

همزمان با فرارسیدن دهه فجر بالگرد جمعیت هلال احمر استان اردبیل به ارزش ۵۰ میلیارد تومان رونمایی شد.

بالگرد امدادی هلال احمر استان اردبیل رونمایی شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل بیان کرد: توسعه تجهیزات و استفاده از ابزارهای بروز در شرایط بحرانی در حال حاضر از اهمیت ویژه‌ای در مدیریت بحران برخوردار است که خوشبختانه با حمایتهای صورت گرفته توسط دولت و استاندار اردبیل امروز شاهد خریداری یک عدد بالگرد برای جمعیت هلال احمر استان اردبیل هستیم.
 
وی افزود: بعد آموزشی و تجهیز ابزارآلات در مدیریت بحران باید مورد توجه قرار گرفته و در این رابطه ضرورت دارد که از حادثه پلاسکو درس بگیریم، چرا که اگر آموزش و تجهیزات بروز باشد می‌توانیم در مواقع بحرانی به طور مناسب مدیریت کرده و تلفات را کاهش دهیم.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل بیان کرد: بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر استان اردبیل به ارزش 50 میلیارد تومان خریداری شده که 20 روز در ماه در استان اردبیل قرار خواهد داشت و در مواقع ضروری می‌توانیم از آن برای فعالیتهای امداد و نجات استفاده کنیم.
 
غیبی تصریح کرد: امیدواریم با حمایتهای صورت گرفته بتوانیم در هفته هلال احمر اردیبهشت ماه سال آینده آشیانه دائمی بالگرد امداد و نجات را در استان اردبیل احداث کنیم که احداث آشیانه دائمی برای این بالگرد نیازمند 3 میلیارد تومان اعتبار است.
 
وی اظهار کرد: در حال حاضر و  به طور موقت برای نشست و برخاست این بالگرد یک پد موقت به ارزش 700 میلیون ریال در مجتمع هلال احمر واقع در شهرک سینا احداث شده است تا بتوانیم تا زمان احداث آشیانه ثابت برای این بالگرد از این پد موقت برای نشست و برخاست این بالگرد استفاده کنیم.