حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۸ دی ۱۳۹۷

بافت‌های فرسوده در خلخال احیا می‌شود - خبر

 

 

بافت‌های فرسوده در خلخال احیا می‌شود

جانشین فرماندار خلخال گفت: طرح بازآفرینی پایدار شهری، احیای بافت فرسوده و ارتقای سطح زندگی ساکنان سکونتگاه‌های غیر رسمی خلخال در مدت 4 سال اجرا خواهد شد.

بافت‌های فرسوده در خلخال احیا می‌شود
احمد قنبری روز گذشته در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری خلخال اظهار کرد: طرح احیای بافت‌های فرسوده در خلخال در سطح 83 هکتار و با ارائه مشوق‌های حمایتی به ساکنان محله‌های واقع در داخل بافت فرسوده خلخال از جمله پرداخت تسهیلات بانکی ارزان قیمت اجرا خواهد شد.
 
وی گفت: با توجه به اینکه توزیع عادلانه و مساوی خدمات شهری در محله های کم برخوردار شهری و سکونت گاه های غیر رسمی شهر از جمله وظایف شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی عضو ستاد بازآفرینی پایدار شهری است شهرداری و دستگاه‌های اجرایی این شهرستان نسبت به ارتقای سطح زندگی ساکنان این محله‌ها اقدام خواهند کرد.
 
وی اظهار کرد: بر اساس برنامه زمان‌بندی اعلام شده از سوی مرکز استان و اداره کل راه و شهرسازی فاز اول طرح احیای بافت فرسوده شامل منطقه باستانی قلعه باشی و بخشی از بافت فرسوده در مرکز شهر در سال جاری و سال آینده ، فاز دوم شامل محله های سلیمان خاطر و حمزه آباد در سال 99 و کوی لاله نیز در سال 1400 اجرایی خواهد شد.
 
شهردار خلخال نیز در این جلسه گفت: بر اساس قوانین مربوط به ستاد بازآفرینی پایدار شهری 30 درصد از هزینه اجرای طرح احیای بافت فرسوده و بازآفرینی سکونت‌گاه‌های غیر رسمی و ارتقای سطح زندگی حاشیه‌نشین‌های شهر باید از محل سر جمع اعتبارات شهرستانی تأمین شده و در اختیار شهرداری قرار بگیرد.
 
فاطمه جوادی با بیان اینکه شهرداری خلخال به تنهایی قادر به اجرای طرح بازآفرینی شهری نیست، اظهار کرد: دولت مصمم به اجرای این طرح در مناطق کم برخوردار کشور بوده و بر اساس مصوبات ستاد بازآفرینی پایدار شهری کشور سپاه پاسداران 50 درصد از مجموع طرح بارآفرینی شهر خلخال را عهده دار است.
 
او اظهار کرد: در کنار این کار در اجرای طرح سهم شهرداری نیز همکاری مسؤولان دستگاه های اجرایی این ستاد با شهرداری در دستیابی به اهداف کوتاه و بلند مدت طرح ضروری است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، در استان اردبیل در مجموع بیش از 2 هزار و 669 هکتار با سکنه بیش از 141 هزار نفر شامل یک هزار و 145 هکتار سکونتگاه غیر رسمی و نیز حدود یک هزار و 523 هکتار بافت ناکارآمد میانی شناسایی شده که حدود 30 درصد مساحت شهرهای مورد مداخله استان را شامل می‌شود.