جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

باغ ویلا و واحدهای مسکونی خالی از سکنه مشمول طرح برق امید نمی‌شود - خبر

 

 

باغ ویلا و واحدهای مسکونی خالی از سکنه مشمول طرح برق امید نمی‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: طرح اصلاح الگوی مصرف و حمایت از مشترکان خانگی کم‌مصرف شامل واحدهای مسکونی خالی از سکنه و برخی از مشترکان مانند خانه‌باغ‌ها ، ویلا باغ‌ها و خانه‌های خالی نمی‌شود.

باغ ویلا و واحدهای مسکونی خالی از سکنه مشمول طرح برق امید نمی‌شود

حسین قدیمی افزود: تعداد چهارهزار و ۴۹۴ مورد باغ ویلا و سکونتگاه‌های خالی از سکنه تا به امروز در استان اردبیل شناسایی و در سیستم بیلینگ این شرکت ثبت شده است و آنها تحت شمول طرح" برق امید" نخواهند شد.

وی بیان کرد: جهت شناسایی این مکان‌ها، نسبت به ایجاد کد سکونت‌گاه‌های غیر دائم (باغ ویلاها) و خانه‌های مسکونی خالی از سکنه در دستگاه‌های قرائت کنتور (pdl) اقدام و سپس با آموزش و توجیه ماموران قرائت کنتور در جهت شناسایی و ثبت صحیح کدهای مربوطه اقدام شده است.

مدیرعامل توزیع برق استان اردبیل افزود : اجرای طرح برق امید در راستای تحقق فرهنگ درست مصرف کردن در سطح کشور است و مشترکان پر مصرف نیز ظرف مدت ۶ ماه با رعایت راهکارهای مدیریت مصرف برق می‌توانند مصرف برق خود را کاهش داده و یا نسبت به نصب و استفاده از مولدهای خورشیدی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه روش آگاهی مشترکان از وضعیت قرارگیری خود در طرح برق امید استفاده از سامانه برق ایران " برق من" است، اضافه کرد: با اجرای این طرح مشترکان به سه دسته کم‌مصرف ، خوش‌مصرف و پرمصرف دسته‌بندی شده‌اند.