رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸

باغ موزه دفاع مقدس در اطراف دریاچه شورابیل در حال احداث است - خبر

 

 

باغ موزه دفاع مقدس در اطراف دریاچه شورابیل در حال احداث است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل گفت: باغ موزه دفاع مقدس با یک طراحی مناسب و منحصر به فرد در اطراف دریاچه شورابیل اردبیل در حال احداث است

باغ موزه دفاع مقدس در اطراف دریاچه شورابیل در حال احداث است

علی واحد اظهار کرد: باغ موزه دفاع مقدس استان اردبیل قرار بود از سال 89 با تأمین زمینی در شورابیل آغاز شود اما در سال‌های اخیر به دلیل داشتن معارض در زمین واگذار شده و حکم تخریب و قلع و قمعی که صادر شده بود، در سال‌های اخیر تلاش کردیم تا جلوی اجرای این حکم را بگیریم تا پروژه بیشتر از این به تأخیر نیفتد.

وی تصریح کرد: با تلاش‌های انجام شده و به رغم زیاده‌خواهی افراد معارض در دریافت دو میلیارد و 750 میلیون تومان مبلغی که ما محکوم شده بودیم، بالاخره در سال گذشته با پرداخت این مبلغ و جلب رضایت شاکیان پروژه عملاً از ابتدای امسال آغاز شده و با پیشرفت مناسبی در حال احداث است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با بیان اینکه پروژه در بیش از دو هکتار زمین در حال احداث است و پیمانکار آن با دلسوزی تمام به رغم محدودیت منابع اعتباری تزریق شده کار را به پیش می‌برد، گفت: برای تکمیل این پروژه 14 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا باغ موزه دفاع مقدس اردبیل را هر چه سریعتر تکمیل و راه‌اندازی کنیم.

واحد به سفر اخیر اعضای شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به همدان برای بازدید از باغ موزه منحصر به فرد این شهر اشاره کرد و افزود: همه باید پای کار حاضر شوند تا این مجموعه فرهنگی و معنوی هر چه زودتر شکل گرفته و شاهد افتتاح باغ موزه دفاع مقدس باشیم.

وی با بیان اینکه بنده از هر فرصتی استفاده کردم تا مسؤولان، نمایندگان استان در مجلس، پیشکسوتان و اهالی دفاع مقدس را از نزدیک با عملیات اجرایی این پروژه آشنا کنم، بیان کرد: در حالی که همه قول می‌دهند اما تاکنون کمترین قول‌ها به نتیجه رسیده و ما همچنان چشم انتظار تأمین اعتبار مورد نیاز هستیم.

واحد بخش‌های مختلف باغ موزه دفاع مقدس اردبیل را شامل گالری، بخش اداری، کارگاه‌های آموزشی، نمازخانه و بخش روایت‌گری به همراه آمفی‌تئاتر به ظرفیت 400 نفر و محوطه‌سازی یادآور شد و اضافه کرد: اگر تأمین اعتبار به موقع انجام شود ما در سال‌ آینده می‌توانیم سازه این پروژه را تکمیل کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی با بیان اینکه برای احداث باغ موزه اردبیل بیش از یک میلیارد تومان از مکان‌ها و افراد مختلف پول جذب کردیم ولی باید پنج میلیارد تومان دیگر برای تکمیل آن به ویژه بخش محتوایی باغ موزه دفاع مقدس هزینه کنیم، ادامه داد: مهمترین کار ما موزه‌چینی و آرایش مناسب این باغ موزه است که باید به سمتی حرکت کنیم تا در بهترین شرایط باغ موزه دفاع مقدس آماده شود.