جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

باشگاه‌های خسارت‌دیده از کرونا در اردبیل برای دریافت وام به وزارت ورزش معرفی شدند - خبر

 

 

باشگاه‌های خسارت‌دیده از کرونا در اردبیل برای دریافت وام به وزارت ورزش معرفی شدند

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: باشگاه‌ها و اماکن ورزشی خسارت‌دیده از ویروس کرونا در این استان برای دریافت تسهیلات به وزارت ورزش و جوانان معرفی شدند.

باشگاه‌های خسارت‌دیده از کرونا در اردبیل برای دریافت وام به وزارت ورزش معرفی شدند

سجاد انوشیروانی افزود: در پی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی تمامی فعالیت‌های ورزشی باشگاه‌ها و اماکن ورزشی استان ضرر دیده و دچار آسیب شدند.

وی اظهارداشت: برای همین ۵۰۰ باشگاه، اماکن ورزشی، ورزشکار و مربی استان برای دریافت تسهیلات و وام به وزرات ورزش و جوانان معرفی شدند تا با دریافت تسهیلات بخشی از مشکلات آنها حل شود.

وی با اشاره به اینکه اغلب اماکن بخش خصوصی استیجاری بوده و متصدیان آنها نیاز به کمک و مساعدت مالی دارند، بیان‌کرد: در ادامه روند حمایت مالی از خسارت‌دیدگان در نظر داریم طی تفاهم‌نامه‌ای با صندوق قرض‌الحسنه رسالت استان اردبیل تسهیلات مالی در اختیار آنها  قرار دهیم.

وی اضافه‌کرد: پرداخت تسهیلات ۱۶۰ میلیون ریالی و ثبت‌نام صاحبان باشگاه‌های خصوصی برای برخورداری از این وام بخشی از اقدامات صورت گرفته از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل است.

انوشیروانی گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان همچنین نسبت به معافیت سه ماه حق اجاره سالن‌های دولتی اقدام کرده و از مستاجران خود اجاره این مدت تعطیلی اجباری از کرونا را دریافت نخواهد کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: در استان اردبیل ۵۱۲ باشگاه ورزشی خصوصی فعالیت می‌کنند که بیشتر این باشگاه‌ها در اماکن استیجاری مشغول فعالیت بوده و در مدت تعطیلی ناچار به پرداخت اجاره بهای مکان‌ها و سالن‌های در اختیار خود بوده‌اند.