سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

باشکوه ترین مراسم وداع آذری ها با استاد موذن زاده - خبر

 

 

باشکوه ترین مراسم وداع آذری ها با استاد موذن زاده

سلیم موذن زاده اردبیلی که نوای زینب زینب او امروز زینت بخش تشییع پیکرش بود برای همیشه تاریخ با این نوای ماندگار به ابدیت پیوست. مردم اردبیل که اهالی شهرهای دیگر استان و حتی میهمانانی از دیگر استانهای کشورمان آنها را همراهی می کردند امروز وداع باشکوه و کم سابقه ای را در میان غم و اندوه با سلطان الذاکرین داشتند.

باشکوه ترین مراسم وداع آذری ها با استاد موذن زاده

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سلیم موذن زاده اردبیلی که نوای زینب زینب او امروز زینت بخش تشییع پیکرش بود برای همیشه تاریخ با این نوای ماندگار به ابدیت پیوست . امروز اردبیل لحظات بسیار سخت و غم‌انگیزی را به خاطر از دست دادن شخصیتی بزرگ، والامقام و پاکدامنی می‌گذارند که 60سال از عمر 80ساله اش را حسین ،حسن گفت و با نواهای ماندگارش فخر اسلام وعالم تشیع گشت. مراسم تشییع مرحوم استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی امروزدر حالی برگزار شد که خبرنگاران حاضر این مراسم را باشکوه ترین مراسم وداع آذریها با استاد موذن زاده اعلام کردند.

 طبق این گزارش علاوه بر مردم اردبیل، شمار زیادی از ارادتمندان سلیم از سایر استانهای آذری نشین اعم از تهران، تبریز، زنجان و ارومیه در مراسم شرکت جسته اند تمهیدات لازم برای تشییع و مراسم خاکسپاری مرحوم استاد سلیم موذن‌زاده در اردبیل انجام شده و امروز مردم ولایتمدار اردبیل با نوای زینب زینب با استاد موذن‌زاده اردبیلی وداع کردند.

ریاست جمهور،رئیس مجلس شورای اسلامی،وزیر اطلاعات،وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی ، رئیس حوزه هنری و مقامات لشگری وکشوری درگذشت سلطان الذاکرین سلیم موذن زاده اردبیلی را تسلیت گفتند. اقشار مختلف مردم، خانواده‌های معظم شهدا، ارگان‌ها، سازمان‌ها ونهادها، شخصیتهای اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، نظامی و انتظامی استان نیز درگذشت استاد سلیم موذن‌زاده اردبیل را به ملت ایران، مردم استان اردبیل و خانواده موذن‌زاده اردبیلی تسلیت گفته و از خداوند منان برای خانواده این مرحوم صبر جمیل مسئلت داشتند.

پیکر آن مرحوم در میان غم و اندوه مردم حسینی اردبیل از مقابل مصلی تا میدان شریعتی بر دوش مردم قدرشناس تشییع و برای تدفین در قطعه مفاخر اردبیل به آرامستان بهشت زهرای اردبیل منتقل می شود. مراسم شام غریبان مرحوم استاد سلیم موذن زاده امشب در مسجد اعظم اردبیل و مراسم ترحیم نیز فردا از ساعت 14 در همین مسجد برگزار خواهد شد. استاد سلیم مؤذن زاده اردبیلی صبح دیروز بعد از اقامه نماز صبح در اثر ایست قلبی در سن 80سالگی در خانه خود دعوت حق را لبیک گفت.