حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۷

بازی‌های بومی محلی به مردم معرفی شوند - خبر

 

 

بازی‌های بومی محلی به مردم معرفی شوند

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان اردبیل گفت: با معرفی بازی‌های بومی محلی به مردم در فراموش نشدن تاریخ ورزشی و فرهنگی استان اقدام شود.

بازی‌های بومی محلی به مردم معرفی شوند

عوض نخست اظهار کرد: به دلیل دارا بودن استان اردبیل از نواحی کوهستانی و برخورداری از فرهنگ و تمدن دیرینه، استعداد و قابلیت‌های مناسبی در تنوع و کیفیت بازی‌های سنتی و بومی و محلی این منطقه از کشور دیده می‌شود.

وی افزود: تجربه ثابت کرده است که برنامه‌ریزی برای برگزاری جشنواره‌های مختلف ورزشی به ویژه در بازی‌های سنتی و بومی محلی نقش تأثیرگذار و مهم خود را در ترویج ورزش‌ مربوطه و فراگیر شدن آن خواهد گداشت.

سرپرست ورزش و جوانان شهرستان اردبیل تصریح کرد: بازی‌های بومی محلی بخشی از تاریخ ورزشی استان را شامل می‌شوند و هر گونه ترویج و توجه به رشد این قبیل از ورزش‌ها تأثیرگذاری ویژه خود را در توسعه ورزش همگانی و فراموش نشدن تاریخ منطقه ایفا خواهد کرد.

نخست بیان کرد: از تمامی توان و ابزارهای موجود برای معرفی بازی‌های بومی محلی موجود در مناطق مختلف اردبیل می‌بایست بهره گرفت و معرفی مناسب این قبیل از ورزش‌ها و فراهم آوردن شرایط و فضای مناسب برای احیای این قبیل ورزش‌ها لازم به نظر می‌رسد.

وی گفت: در ادامه برگزاری رویدادهای مختلف ورزشی، جشنواره بازی‌های بومی محلی در شهر هیر در نظر گرفته شده که با حضور نزدیک به 290 ورزشکار در دو بخش آقایان و بانوان در این منطقه از استان آغاز به کار کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، سرپرست ورزش و جوانان شهرستان اردبیل گفت: در تلاش خواهیم بود تا در طول سال با برگزاری این قبیل از برنامه‌ها و جشنواره‌های مختلف ورزشی شرایط لازم برای معرفی و ترویج ورزش در بین اقشار مختلف جامعه را فراهم کنیم.