جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

بازگشت 26واحد تولیدی شهرستان نمین به چرخه تولید - خبر

 

 

بازگشت 26واحد تولیدی شهرستان نمین به چرخه تولید

استاندار اردبیل گفت: 26 واحد تولیدی در حوزه شهرستان نمین که قبلا راکد بوده با حل مشکلات به چرخه فعالیت بازگشته‌اند.

بازگشت 26واحد تولیدی شهرستان نمین به چرخه تولید

اکبر بهنام جو در جریان بازدید از چند طرح صنعتی و تولیدی معتبر در محدوده شهرستان نمین اظهار کرد: تاکنون ۲۶ واحد تولیدی در حوزه شهرستان نمین که قبلا راکد بوده با حل مشکلات به چرخه فعالیت بازگشته‌اند.

وی با بیان اینکه در بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی از نزدیک در جریان مشکلات قرار می‌گیریم، افزود: با احصاء مشکلات و بررسی تمام جوانب، واحدهایی که ظرفیت راه اندازی مجدد دارند تعیین تکلیف شده به چرخه تولید باز می‌گردند.

استاندار اردبیل گفت: بیشتر واحدهای تولیدی مشکل سرمایه در گردش دارند که با هماهنگی بانک‌ها تسهیلات بانکی در اختیار این واحدها قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه عمده مشکلات برخی از طرح‌های جدید تولیدی نیز سرمایه در گردش است اظهار داشت: به جهت تحریم‌های ظالمانه سرمایه‌گذاران دارایی خود را برای راه اندازی و احداث هزینه کرده‌اند و جهت تامین و تهیه مواد اولیه نیاز به سرمایه در گردش دارند که با حمایت دولت به‌طور قطع این مشکل نیز مرتفع می‌شود.

بهنام جو افزود: بازدید از این طرح‌ها ضمن حل مشکلات موجود در واحدها، افزایش انگیزه در سرمایه گذاری و تقویت روحی و روانی را به دنبال خواهد داشت.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه ایجاد زیرساخت برای واحدهای تولیدی از وظایف دولت است گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی در حل مشکلات زیرساختی، همکاری نمایندگان مجلس و دستگاه قضایی استان با همدلی و اتحاد چشم انداز روشنی را برای بخش صنعت و تولید استان ترسیم کرده‌اند.

گفتنی است استاندار اردبیل از کارخانجات و واحدهای تولیدی سرم‌سازی، روغن نباتی، کریستال، شیرآلات، تولید Upvc، رویال هفت آسمان، سیلوی گندم و چند طرح دیگر بازدید کرد و در جریان مشکلات و موانع این طرح‌ها قرار گرفت.