جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

بازگشت نگین کشاورزی ایران به بیت المال/نظارت ها ادامه دارد - خبر

 

 

بازگشت نگین کشاورزی ایران به بیت المال/نظارت ها ادامه دارد

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: پس از رای ابطال واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان آخرین اقدام در خصوص خلع ید این شرکت از خریدار صورت گرفت و نگین کشاورزی ایران به بیت المال بازگشت.

بازگشت نگین کشاورزی ایران به بیت المال/نظارت ها ادامه دارد
ناصر عتباتی از خلع ید مجتمع کشت و صنعت و دامپروری مغان از خریدار و بازگشت آن به بیت المال خبر داد و گفت: در پی ابطال واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان پس از سفر استانی رئیس قوه قضائیه و از سوی هیأت داوری و همچنین در راستای مأموریت آیت الله رئیسی به دادگستری استان اردبیل در رابطه با پیگیری این موضوع، آخرین اقدام در خصوص خلع ید این شرکت از خریدار صورت گرفت و نگین کشاورزی ایران به بیت المال بازگشت.
 
وی با تاکید بر اینکه با پیگیری‌های مستمر دادگستری استان اردبیل و مسئولان، هیأت مدیره دولتی و مدیرعامل جدید در شرکت کشت و صنعت مغان مستقر شد، افزود: پس از اقدام مهم دستگاه قضائی در مورد بازگشت این مجتمع بزرگ به بیت المال، گام بعدی نظارت بر نحوه اقدامات هیأت مدیره جدید و مراقبت از اموال شرکت و پیگیری امور بر زمین مانده است که دادگستری نسبت به این موضوع نیز اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
 
عتباتی اعلام کرد: تخلفات و جرایم اتفاق افتاده در روند واگذاری که از سوی رئیس وقت سازمان خصوصی سازی صورت گرفته بود در قالب پرونده کیفری در محاکم قضائی صالح در تهران در حال رسیدگی است.
 
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: دستگاه قضائی در رابطه با شرکت کشت و صنعت مغان از اعتبار و توان خود به طور کامل استفاده کرد و در این مرحله نیز با نظارت کامل بر عملکرد هیأت مدیره دولتی، نسبت به حفظ اموال و رونق تولید در این مجموعه تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد.