سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

بازگشت رهرو طریق عشق حسینی بعد از 29 سال به اردبیل - خبر

 

 

بازگشت رهرو طریق عشق حسینی بعد از 29 سال به اردبیل

رهرو طریق عشق حسینی شهید دوران دفاع مقدس ستار احمدی بعد از 29 سال چشم انتظاری پدر و مادرش به زادگاهش اردبیل بازگشت.

بازگشت رهرو طریق عشق حسینی بعد از 29 سال به اردبیل

در مراسمی باشکوه که عصر امروز و در فرودگاه اردبیل برگزار شد، ستار احمدی از شهدای دوران دفاع مقدس که در درگیری در منطقه عملیاتی زبیدات عراق به درجه رفیع شهادت رسیده بود بعد از 29 سال و شناسایی جسد او، در فرودگاه اردبیل با استقبال گرم مردم به موطن خود بازگشت.

این کبوتر خونین بال که همزمان با ایام عزاداری و حزن حسینی به زادگاهش برگشته، قرار است به خلخال انتقال داده شده و بعد از مراسم خاص فردا 9:30 دقیقه صبح از خلخال به روستای کلستان خلخال منتقل شده و آیین تشییع و خاکسپاری پیکر این شهید والامقام انجام شود.

به گفته مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل در عملیات تفحص پیکر مطهر این شهید مورد شناسایی قرار گرفته و بعد از انجام آزمایش‌های پزشکی هویت او شناسایی شده تا بعد از سال‌ها چشم انتظاری پیکر شهید ستار احمدی به زادگاهش منتقل شود.

علی منصور لکورج تصریح کرد: استان اردبیل با تقدیم سه هزار و 400 شهید والامقام که تک تک آنها در آسمان این کشور چون نوری می‌درخشند، توانسته عظمت و شایستگی دلیرمردان و شیرزنانش را به نمایش گذاشته و در تداوم راه عزت‌مدار ایثار و شهادت همچنان در صف اول قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، و چه بازگشت باشکوهی داشت شهید احمدی در تقارن ایام شهادت مولایش امام حسین(ع) که شهدای ما نیز در طریق مجاهدت سید و سالارشان امام حسین(ع) بی‌ادعا اما با صلابت در صحنه‌های دفاع مقدس حاضر شدند و هرگز اجازه ندادند تا دشمن بخواهد آرمان و اهداف نظام اسلامی را مورد هجمه خود قرار دهد.