جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

بازگشت دوباره 125 طرح دام و طیور به چرخه تولید در استان اردبیل - خبر

 

 

بازگشت دوباره 125 طرح دام و طیور به چرخه تولید در استان اردبیل

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از بازگشت مجدد واحدهای صنعتی غیر فعال و راکد زیر بخش دام و طیور استان به چرخه تولید خبر داد.

بازگشت دوباره 125 طرح دام و طیور به چرخه تولید در استان اردبیل

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهلول تکلوی با اعلام این خبر افزود: سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی بویژه زیر بخش دام و طیور نقش کلیدی در تأمین امنیت غذایی دارد و یکی از کارآمدترین ابزاری که در دنیا می تواند با ادامه تولید محصولات سالم و مستمر یک حداقل سطح اطمینان را در مایحتاج سبد غذایی خانوارها در بین تولیدکنندگان بخش ایجاد و آنان را به ادامه تولید و توسعه فعالیت دلگرم کند، تأمین مالی بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط است.
 
وی گفت: تعداد افرادی که در طرح بهین باب ثبت نام کرده اند، ۴۶۱ فقره طرح را شامل می شود که میزان تسهیلات اعطایی به این طرح ها بالغ بر 2 هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال است.
 
تکلوی یادآور شد: از طرح های معرفی شده به بانک های عامل در سطح استان تاکنون ۱۲۵ طرح تولیدی دام و طیور با تسهیلات بانکی ۳۴۸ میلیارد ریال موجب ایجاد و تثبیت اشتغال برای ۴۷۶ نفر شده است.
 
وی تزریق منابع مالی به واحدهای راکد و غیر فعال استان در زیر بخش دام و طیور را مایه مباهات و دلگرمی فعالان این صنعت پویا و تأمین کننده مایحتاج مواد پروتئینی خانوارها دانست و اعلام کرد: در مقام مقایسه با سال های گذشته با عنایت به مدیریت و برنامه ریزی های صورت گرفته عملکردی در سطح قابل قبول را شاهد خواهیم بود.