رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

بازگشایی 475 راه روستایی استان اردبیل/344 روستا همچنان مسدود است - خبر

 

 

بازگشایی 475 راه روستایی استان اردبیل/344 روستا همچنان مسدود است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: با تلاش شبانه روزی راهداران راه 475 روستای استان برف روبی و بازگشایی شده است.

بازگشایی 475 راه روستایی استان اردبیل/344 روستا همچنان مسدود است

علی رحمتی در بازدید از عملیات برف‌روبی محور کلور شاهرود در شهرستان خلخال اظهار کرد: با تلاش راهداران، کلیه محورهای استان به جز محور خلخال اسالم، باز است اما به‌دلیل تداوم بارش برف و کولاک مقطعی شدید در مناطق کوهستانی و گردنه‌ها تردد در آنها با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است.

وی با اشاره به اینکه راه 344 روستا به‌خاطر کولاک شدید مسدود است و عملیات بازگشایی آنها باقوت انجام خواهد شد افزود: با آغاز بارش برف، عملیات برف‌روبی و نمک پاشی سطح جاده از سوی راهداران مستقر در راهدارخانه‌ها انجام شده و رانندگان باید با توجه به شرایط جوی استان به‌ویژه در گردنه‌های برف‌گیر وسایل و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به امدادرسانی راهداران به خودروهای گرفتار شده در برف تصریح کرد: ۱۱۰ اکیپ راهداری با ۲۸۶ دستگاه ماشین آلات و ۴۳۵ نفر نیروی انسانی در راهدارخانه‌ها، گردنه‌ها و محور‌های مواصلاتی استان اردبیل مستقر هستند و با همه توان آماده خدمت‌رسانی به مردم و مسافران عزیز هستند.

رحمتی افزود: در 24 ساعت گذشته 5 هزار کیلومتر باند برف‌روبی در محورهای اصلی، فرعی و روستایی استان انجام شده است.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد اجرائی خدمات سفر استان اردبیل با اشاره به استقرار اکیپ‌های راهداری در گردنه‌ها و محور‌های مواصلاتی گفت: بیش از 20 هزار تن ماسه و نمک در انبار‌ها و راهدارخانه‌ها برای بازگشایی محور‌ها ذخیره شده است.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل از مردم و مسافران خواست خودروی خود را به تجهیزات زمستانی به‌ویژه زنجیرچرخ مجهز کرده، از سفرهای غیرضروری خودداری نموده و قبل از سفر حتما با سامانه ۱۴۱ و یا شماره تلفن ۳۳۷۴۵۹۰۲ مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند.