سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

بازگشایی ۵۰ درصدی مراکز اقامتی و گردشگری اردبیل - خبر

 

 

بازگشایی ۵۰ درصدی مراکز اقامتی و گردشگری اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از بازگشایی ۵۰ درصدی مراکز اقامتی و گردشگری در طی چند روز آینده خبر داد.

بازگشایی ۵۰ درصدی مراکز اقامتی و گردشگری اردبیل

نادر فلاحی  اظهار کرد: با توجه به نزولی شدن روند شیوع بیماری در کشور این امکان فراهم شده تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مصوب ستاد پیشگری از بیماری کرونا برخی از مشاغل از جمله مراکز فعال در حوزه گردشگری با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت خود را آغاز کنند.

وی بیان کرد:‌ به پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی به ستاد ملی پیشگیری از کرونا در مورد بازگشایی هتل‌ها و مراکز اقامتی مقرر شد در چند روز آینده شرایط بازگشایی این مراکز از سوی ستاد ملی پیشگیری از کرونا ابلاغ شده و به صورت آزمایشی این تاسیسات شروع به کار کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: با توجه به برگزاری دوره آموزشی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز آموزشی برای مدیران هتل‌ها و مراکز اقامتی استان در روزهای گذشته امیدواریم فعالان این حوزه با رعایت این پروتکل‌ها به فعالیت خود ادامه دهند.

فلاحی تصریح کرد: ‌با توجه به اینکه استان اردبیل یکی از مقاصد اصلی گردشگری کشور در تابستان به شمار می‌رود انتظار می‌رود که با برگشت سریع گردشگری داخلی فعالان حوزه گردشگری استان با بکارگیری اصول و آموزش‌های ارائه شده در این دوره‌ها به فعالیت خود ادامه دهند.