رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

بازگشایی مدارس - خبر

 

 

بازگشایی مدارس

تنها چند روز به آغاز سال تحصیلی 94-93 باقی مانده است و 224هزار دانش آموز در استان اردبیل برای شروع سال تحصیلی جدید لحظه شماری می کنند.

 

 بازگشایی مدارس  بازگشایی مدارس  بازگشایی مدارس  بازگشایی مدارس

 

انسانهای دانا اصلی ترین سرمایه هر کشور هستند و هر اندازه هم یک جامعه از منابع غنی برخوردار باشد باز هم بدون انسانهای متعهد، متخصص و تلاشگر پیشرفت نخواهد کرد. بنابراین سرمایه‏ گذاری بر روی دانش آموزان که آینده سازان کشور هستند، سرمایه گذاری زیربنایی است و در این رابطه هم مسئولان ذیربط و هم والدین دانش آموزان وظایف خطیری بر عهده دارند.

خانواده ها وظیفه دارند فرزندان دانش آموز خود را به لحاظ روحی و روانی آماده رفتن به مدرسه کنند و در خرید لوازم التحریر و پوشاک مدرسه ، وسایلی را برای فرزندان خود انتخاب کنند که مطابق با فرهنگ ایرانی واسلامی باشد و بر ذهن کودکانشان آثار سوء تربیتی بر جای نگذارد.
در مقابل مسئولان و دستگاههای ذیربط باید با برنامه ریزی مناسب برای ایجاد فضای آموزشی متعالی و تحول آفرین تلاش کنند .

تمهیدات لازم برای رفت و آمد دانش آموزان و پیش بینی های لازم ترافیکی ، هوشمندسازی مدارس و تجهیز فضاهای آموزشی به امکانات به روز و مورد نیاز ، توزیع به موقع کتاب های درسی ، توجه به ترویج فرهنگ قرآنی در بین دانش آموزان و دادن یارانه های مناسب برای تولید و تهیه نوشت افزارهای تولید داخل که مضامین فرهنگ اسلامی و ملی دارند از جمله وظایف دستگاههای ذیربط است.
اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل در سال تحصیلی جدید با شعار «ارتقای مدیریت آموزشگاهی با عزم جهادی و توسعه همه جانبه مشارکت ها» حدود 19هزار معلم را برای تدریس در2900 مدرسه استان سازماندهی کرده است و در ادامه تلاش خواهد کرد با کمک های خیرین و جذب منطقی کمک اولیای دانش آموزان برای کیفی سازی فضاهای آموزشی مدارس تلاش کند.

امیدواریم با تدابیر مسئولان آموزش و پرورش ، مدارس استان امسال هیچ گونه مشکلی از لحاظ نیروی انسانی و تجهیزات ضروری مورد نیاز نداشته باشد.

 منبع: واحد تفاسیر و برنامه های سیاسی معاونت اطلاعات و اخبار مرکز اردبیل