رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

بازگشایی مدارس و وظایف متقابل مسئولان و خانواده ها - خبر

 

 

بازگشایی مدارس و وظایف متقابل مسئولان و خانواده ها

شمارش معکوس برای سال تحصیلی جدید آغاز شده است و این روزها علاوه بر مسئولان مراکز آموزشی، خانواده هایی که فرزندان آنها به مدرسه خواهند رفت در تکاپوی آمادگی برای بازگشایی مدارس هستند

سال تحصیلی جدید به زودی با شعار ارتقای کیفیت آموزشی آغاز می شود و وزارت آموزش و پرورش از چندی پیش برنامه ریزی هایی را برای بهسازی امکانات مدارس ، تقویت پایه علمی دانش آموزان و افزایش خلاقیت آنها آغاز کرده       است.
با آغاز سال تحصیلی در اول مهر، همه ساله میلیون‏ها دانش ‏آموز، به شوق آموختن علم و دانش روانه مدارس می ‏شوند و این تکاپو جلوه زیبا و امیدبخشی به جامعه می‏ بخشد.        

در استان اردبیل نیز بالغ بر 225 هزار دانش آموز برای شروع سال تحصیلی جدید لحظه شماری می کنند و آموزش و پرورش استان حدود 19هزار معلم را برای تدریس در بیش از2900 مدرسه استان سازماندهی کرده است.
در روزهای منتهی به آغاز سال تحصیلی خانواده ها وظیفه دارند فرزندان خود را به لحاظ روحی و روانی آماده رفتن به مدرسه کنند و در خرید لوازم التحریر و پوشاک مدرسه ، وسایلی را برای فرزندان خود انتخاب کنند که مطابق با فرهنگ ایرانی         واسلامی باشد      
در مقابل دستگاههای ذیربط نیز باید تمهیدات لازم ترافیکی را برای تسهیل رفت و آمد دانش آموزان به مدارس پیش بینی کنند و آموزش و پرورش نیز با توزیع به موقع کتاب های درسی ، حرکت در جهت هوشمندسازی مدارس ، تجهیز فضاهای آموزشی و افزایش نظارت ها، شرایط تحصیلی مناسبی را برای دانش آموزان مهیا کند.
امیدواریم با تدابیر مسئولان آموزش و پرورش ، مدارس استان امسال هیچ گونه مشکلی از لحاظ نیروی انسانی و تجهیزات ضروری مورد نیاز نداشته باشد.