جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

بازگشایی مدارس با حضور ۲۵۱ هزار دانش آموز اردبیلی از فردا - خبر

 

 

بازگشایی مدارس با حضور ۲۵۱ هزار دانش آموز اردبیلی از فردا

بیش از ۲۵۱ هزار دانش‌آموز در ۳ هزار و ۳۹۴ واحد آموزشی در استان اردبیل سالتحصیلی جدید را از فردا آغاز خواهند کرد.

بازگشایی مدارس با حضور ۲۵۱ هزار دانش آموز اردبیلی از فردا

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه حفظ سلامتی دانش‌آموزان اصلی‌ترین استراتژی ماست، گفت: بیش از ۲۵۱ هزار دانش‌آموز در ۳ هزار و ۳۹۴ واحد آموزشی در اردبیل سالتحصیلی جدید را از فردا با نواخته شدن زنگ بازگشایی مدارس آغاز خواهند کرد.
ناصری با اشاره به اینکه آموزش و پرورش استان اردبیل برای بازگشایی مدارس در آمادگی کامل به سر می‌برد، افزود: مدارس در هر سه وضعیت سفید، زرد و قرمز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با ترکیبی از آموزش حضوری و غیرحضوری (مجازی شبکه شاد و آموزش از طریق صدا و سیما) از فردا دایر خواهد بود.

وی از اتصال همه مدارس استان اردبیل به شبکه ملی اطلاعات خبر داد و بیان کرد: با همکاری سه شرکت ایرانسل،‌های وب و همراه اول مدارس اردبیل به اینترنت پرسرعت مجهز شده و مدیران مدارس می‌توانند می‌توانند با عضویت تمامی دانش‌آموزان در شبکه‌های مجازی آموزش آنان را رصد کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت:در مناطق روستایی و عشایری که با جمعیت اندک دانش‌آموزان روبرو هستیم آموزش به شکل حضوری خواهد بود.

ناصری همچنین بیان کرد: ۵۰ هزار نفر از دانش‌آموزان اردبیل در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند که در این بخش نیز با افزایش کیفیت آموزشی روبرو هستیم.