سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

بازگشایی سایت شهیدگاه در بافت تاریخی اردبیل - خبر

 

 

بازگشایی سایت شهیدگاه در بافت تاریخی اردبیل

شهردار اردبیل از آغاز عملیات بازگشایی، تعریض و تملک املاک باقیمانده در سایت شهیدگاه اردبیل به مساحت بالغ بر ۹۰۰ مترمربع خبر داد.

بازگشایی سایت شهیدگاه در بافت تاریخی اردبیل

لطف اللهیان در بازدید از محوطه شهیدگاه اردبیل افزود: در راستای تحقق شعار "اردبیل، شهر انسان محور" و ادامه بازگشایی و تملک املاک شهیدگاه در اطراف بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی، این محوطه با هزینه بیش از ۶ میلیارد تومان بازگشایی و تعریض شد.
وی گفت: عملیات بازگشایی سایت شهیدگاه در بافت مرکزی و تاریخی شهر در چند روز گذشته اجرا شد و اکنون عملیات سنگفرش آن در حال اجرا است.
شهردار اردبیل با تاکید بر ارتقای فرهنگ پیاده مداری و سلامت محوری بیان کرد: در این راستا پیاده راههایی از جمله پیاده راه اسفریس، پیاده راه ارتش و رینگ سلامت شورابیل در شهر اردبیل احداث شده است که علاوه بر اینکه موجب ارتقا کیفیت زندگی، بهبود سلامت جسمی و افزایش روابط اجتماعی شهروندان می شود بلکه مورد استقبال شهروندان و گردشگران نیز قرار گرفته است.
لطف اللهیان با عنوان اینکه احیای بافت فرسوده شهر و بازآفرینی شهری، بازگشایی محوطه تاریخی شهر، ارتقا جاذبه های گردشگری، سلامت محوری و تسهیل در تردد و عبور و مرور شهروندان از جمله اهداف این طرح است افزود: اجرای پروژه های سلامت محور همواره جز برنامه ها و اویت های شهرداری است.
شهردار اردبیل همچنین با بیان اینکه فضای شهیدگاه با هدف مکانی تاریخی برای برگزاری آیین ها و مناسبت های مذهبی_فرهنگی در بافت تاریخی شهر و در اطراف بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی طراحی و اجرا شد، گفت: اجرای آبنما، مبلمان شهری و نورپردازی های نوین شهری با هدف خلق زیباییهای بصری در فضای شهر نیز در این محوطه اجرا شده است.