جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

بازماندگان از آموزش پیش‌دبستانی در اردبیل ۱۰ روز برای ثبت‌نام فرصت دارند - خبر

 

 

بازماندگان از آموزش پیش‌دبستانی در اردبیل ۱۰ روز برای ثبت‌نام فرصت دارند

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: نوآموزان بازمانده از طرح ملی پوشش سراسری و آموزش مجازی پیش دبستانی در این استان تا دهم آبان فرصت ثبت‌نام دارند.

بازماندگان از آموزش پیش‌دبستانی در اردبیل ۱۰ روز برای ثبت‌نام فرصت دارند

احمد ناصری اظهارداشت: اولیا برای ثبت‌نام نوآموزان متولد ۹۳/۷/۲ تا ۹۴/۷/۱ می‌توانند با در دست داشتن اصل و کپی شناسنامه (نوآموز – پدر و مادر) به نزدیک‌ترین مدرسه محل سکونت خود مراجعه کنند.

وی اشاره به اهمیت آموزش‌های پیش‌دبستانی، گذراندن این دوره توسط نوآموزان بویژه نوآموزان مناطق دو زبانه را بسیار دانست و افزود: این دوره کودکان را برای حضور در مدرسه و دریافت آموزش‌های لازم در دوره ابتدایی آماده می‌کند.

او گفت: پس از بررسی‌های لازم توسط کارشناسان، آموزش مجازی این نوآموزان در دستور کار قرار گرفته تا کودکانی که موفق به ثبت‌نام در سامانه سناد نشده‌اند و یا  بدلایلی نمی‌توانند با حضور در مدرسه فعالیت‌های آموزشی را دنبال کنند، آموزش‌ها و مهارت‌های لازم را از طریق شبکه آموزشی شاد، شبکه آموزش صدا و سیمای ملی و استانی دریافت کنند و خانواده‌ها هم بتوانند رشد فرزندانشان را رصد و پیگیری کنند.

وی جذب و حضور حداکثری نوآموزان در سیستم آموزشی و پرورشی استان، توسعه عدالت آموزشی برای تمام نوآموزان به صورت حضوری و غیرحضوری، رشد همه‌جانبه و یادگیری پیش‌نیازهای ورود به دبستان از طریق آموزش نوآموزان و والدین با توجه به شرایط موجود (دوران همه گیری بیماری کرونا) را مهم‌ترین اهداف اجرای طرح دانست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین با اشاره به آغاز فعالیت‌های آموزشی و یادگیری پیش‌دبستانی غیرحضوری (آموزش تلویزیونی) و مجازی (شبکه شاد) در استان، تشریح کرد: انجام فعالیت‌های آموزشی و پرورشی توسط نوآموزان با پشتیبانی و محوریت والدین و اعضای خانواده می‌باشد.