جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

بازرسی ۲۹۸۰ واحد صنفی، غیرصنفی و بنگاه‌های اقتصادی در اردبیل - خبر

 

 

بازرسی ۲۹۸۰ واحد صنفی، غیرصنفی و بنگاه‌های اقتصادی در اردبیل

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از انجام ۲ هزار و ۹۸۰ مورد بازرسی از واحد‌های صنفی، غیر صنفی و بنگاه‌های اقتصادی بصورت گشت مشترک در اردبیل خبر داد.

بازرسی ۲۹۸۰ واحد صنفی، غیرصنفی و بنگاه‌های اقتصادی در اردبیل

رامین صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: انجام گشت‌های مشترک در راستای هم افزایی و استفاده بهینه از ظرفیت کارشناسی سایر دستگاه‌های اجرایی استان صورت گرفته است.

او هدف از برگزاری این گشت‌ها را برخورد با تخلفات احتمالی واحد‌های صنفی عنوان کرد و افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان حسب وظیفه ذاتی خود با برقراری تعامل با سایر دستگاه‌ها، اتحادیه‌ها و تشکل‌های صنفی در طول هفته اقدام به برگزاری گشت‌های مشترک بازرسی از واحد‌های صنفی و غیر صنفی در سطح استان کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: طی هفته گذشته برگزاری ۲۰ مورد گشت مشترک با نمایندگان ادارات تعزیرات حکومتی، بهداشت، فرمانداری، جهاد کشاورزی، اصناف و اتحادیه نانوایان تعداد ۲۰۸ مورد پرونده تخلف اعم از گران‌فروشی، کم فروشی به ارزش ۴ میلیارد و ۶۴۲ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۶۶۷ ریال تشکیل شده است.

صادقی تصریح کرد: در گشت‌های مشترک بازرسی کالا‌های اساسی و ضروری از قبیل آرد و نان، مواد غذایی، پوشاک، تجهیزات پزشکی و دارو، ماسک و محلول ضدعفونی، لاستیک، روغن، لوازم یدکی خودرو، میوه و تره‌بار، نهاده‌های دامی، سموم و کود کشاورزی، گوشت و فرآورده‌های لبنی، تخم مرغ مورد نظارت و بازرسی قرار می‌گیرد و در صورت مشاهده تخلف، تشکیل پرونده و سپس جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.

او گفت: به منظور اثربخشی بیشتر، اقدامات نظارتی در راستای رسیدن به نتیجه مؤثر و بهنگام در فرآیند کنترل بازار، انجام عملیات بازرسی در قالب گشت مشترک بازرسی و نظارت بر کالا و خدمات با تمام دستگاه‌های اجرایی ذیربط اعم از تعزیرات، بهداشت، استاندارد، نیروی انتظامی و ... در دستورالعمل‌های بازرسی مورد توجه و تأکید قرار گرفته است.