سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

بازرسی بیش از ۷ هزار واحد صنفی در استان اردبیل - خبر

 

 

بازرسی بیش از ۷ هزار واحد صنفی در استان اردبیل

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: بیش از ۷ هزار واحد صنفی و تولیدی در سطح استان اردبیل بازرسی شده اند.

بازرسی بیش از ۷ هزار واحد صنفی در استان اردبیل
یوسف شهباززاده، معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: در راستای سیاست تشدید بازرسی و تسریع در رسیدگی به تخلفات و برخورد قاطع با متخلفان و سوداگران اقتصادی، بازرسان سازمان در طول ۱۶ روز تعداد ۷ هزار و ۶۷ واحد صنفی، تولیدی، توزیعی، خدماتی و را مورد بازرسی قرار دادند.
 
او افزود: از این مجموع تعداد ۳۸۳ واحد متخلف به اتهام گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور صورتحساب به ارزش ۲۰ میلیارد و ۵۱۳ میلیون و ۲۳۳ هزار و ۳۳۸ ریال شناسایی و با پرونده‌های تخلف جداگانه جهت صدور رای به شعب تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.
 
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: براساس این گزارش در همین مدت تعداد ۳ هزار و ۵۶۰ مورد گزارش مردمی و ناظرین افتخاری دریافت شده که پس از انجام تحقیقات تکمیلی و کارشناسی، همگی مورد رسیدگی قرار گرفت.
 
شهباززاده بیان کرد: شهروندان می‌توانند برای جلوگیری از سود جویی متخلفان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی اعم از گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، کم‌فروشی، حراج غیرقانونی در واحد‌های صنفی، مراتب را به صورت حضوری و یا با شماره تماس ۱۲۴ واحد رسیدگی به شکایات مردمی اطلاع دهند تا سریعاً تحت رسیدگی قرار گیرد.