جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

بازرسی بیش از ۲۱ هزار واحد صنفی و خدماتی در طرح نظارتی نوروز - خبر

 

 

بازرسی بیش از ۲۱ هزار واحد صنفی و خدماتی در طرح نظارتی نوروز

رییس سازمان صمت استان اردبیل گفت: در طرح نظارتی ویژه نوروز ۹۹، بیش از ۲۱ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی تولیدی، توزیعی و خدماتی انجام شد که منجر به تشکیل ۴۸۰ پرونده تخلفاتی و کشف ۵۲۹ مورد تخلف شد.

بازرسی بیش از ۲۱ هزار واحد صنفی و خدماتی در طرح نظارتی نوروز

رامین صادقی قبل از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در طرح نظارتی ویژه پایان سال و نوروز از تاریخ  اول اسفندماه ۹۸ تا ۱۵ فروردین‌ماه ۹۹، ۲۱ هزار و ۱۷۶ مورد بازرسی از واحدهای صنفی تولیدی، توزیعی و خدماتی انجام شد که منجر به تشکیل ۴۸۰ پرونده تخلفاتی و کشف ۵۲۹ مورد تخلف گردید و پرونده متخلفان پس از انجام تحقیقات تکمیلی و بررسی‌های کارشناسی به ارزش کل ۴۱ میلیارد ریال به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی افزود: همچنین انجام ۱۰۷ مورد گشت مشترک با ارگان‌های ذیربط از دیگر اقدامات طرح نظارتی ویژه نوروز ۹۹ بود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ادامه داد: سازمان صمت برحسب رسالت سازمانی، در راستای تنظیم بازار و تعادل قیمت‌ها به منظور افزایش رفاه عمومی در ایام پایان سال، مایحتاج عمومی و کالاهای ضروری مردم را تأمین و در شبکه‌های صنفی در خدمت شهروندان قرار داده است.

صادقی بیان کرد: با تشکیل جلسات شورای نظارت و کنترل بازار و کمیسیون تنظیم بازار با حضور مدیران شبکه‌های تأمین و توزیع و رؤسای سازمان‌های صنفی، شرکت پشتیبانی امور دام، در خصوص تهیه و توزیع کالاهای منتخب و خاص ضروری (برنج، شکر ، روغن نباتی، گوشت مرغ و گوشت منجمد، پرتقال تامسون ، سیب قرمز و...) و با اتخاذ تدابیر مناسب، عرضه کالاهای مصرفی و مورد نیاز انجام شد که به لحاظ وفور آن‌ها و اشباع منطقی، بازار روند متعادلی را در ایام پایان سال پشت‌سر گذاشت و نوسانات قیمت نیز اغلب در حد انتظار مصرف‌کنندگان بوده است.

وی تصریح کرد: طرح خرید ۵۰۰ تن سیب قرمز و ۹۰۰ تن پرتقال، توزیع میوه و مرکبات از سوی دولت و ثابت نگه‌ داشتن قیمت آن‌ها از دیگر اقدامات بود که توزیع میوه در جایگاه‌های اختصاصی همچنان ادامه دارد.