جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

بازرسی از ۱۶۹۴ نازل عرضه سوخت مایع در اردبیل - خبر

 

 

بازرسی از ۱۶۹۴ نازل عرضه سوخت مایع در اردبیل

مدیر کل استاندارد استان اردبیل از آزمون و بازرسی دوره‌ای یک هزار و ۶۹۴ نازل عرضه سوخت مایع در استان اردبیل خبر داد.

بازرسی از ۱۶۹۴ نازل عرضه سوخت مایع در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هاشم علایی، مدیر کل استاندارد استان اردبیل با بیان اینکه در راستای اجرای وظایف قانونی استاندارد در خصوص آزمون ادواری نازل‌های عرضه سوخت مایع و به منظور حفظ و صیانت از حقوق مصرف کنندگان، در ۶ ماهه نخست امسال، تعداد یک هزار و ۶۹۴ نازل عرضه سوخت مایع (بنزین و گازوئیل) در استان اردبیل و شهرستان‌های تابعه مورد بازرسی و آزمون قرار گرفت و افزود: بازدید از جایگاه‌های عرضه سوخت مایع و آزمون نازلها، طبق برنامه به صورت دوره‌ای و با هدف حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان انجام می‌گیرد.
 
او افزود: تعداد ۸۴۹ نازل سوخت مایع در جایگاه‌های سوخت استان فعال می‌باشد که این تعداد در ۶ ماهه ماهه اول امسال که هر ۳ ماه یکبار مورد آزمون قرار گرفته اند و در مجموع یک هزار و ۶۹۴ آزمون بر روی این تعداد نازل انجام شده است.
 
مدیر کل استاندارد استان اردبیل افزود: کارشناسان این اداره کل، بازرسان شرکت تایید صلاحیت شده همکار وکارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان، به صورت دوره‌ای از جایگاه‌های توزیع سوخت مایع استان بازرسی کرده و پس از انجام آزمون‌های فنی مربوط به صحت عملکرد هر نازل سوخت، در نهایت با نصب برچسب آزمون دوره‌ای بر روی آن دستگاه، صحت عملکرد نازل را تایید می‌کنند.
 
علایی بیان کرد: اداره کل استاندارد اردبیل با انجام آزمون یک هزار و ۶۹۴ نازل در شش ماهه نخست امسال، نسبت به برنامه مصوب ابلاغ شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران، ۱۰۴ درصد رشد عملکرد داشته است.
 
او افزود: در این بازرسی‌ها در صورت صحت عملکرد نازل، برچسب انجام آزمون دوره‌ای که قابل مشاهده برای تمام استفاده کنندگان از نازل مورد نظر است، بر روی نازل نصب و در صورت عدم صحت عملکرد، تا زمان رفع نقص و انجام آزمون مجدد از فعالیت نازل مورد نظر جلوگیری می‌شود.
 
مدیر کل استاندارد استان اردبیل در پایان از شهروندان خواست در جایگاه‌های سوخت قبل از سوخت گیری حتما به برچسب صحت عملکرد نصب شده روی نازل توجه داشته و سپس اقدام به سوخت گیری کنند.