جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

بازدید 5 تن از نمایندگان استان در مجلس ازصداوسیمای مرکز اردبیل - خبر

 

 

بازدید 5 تن از نمایندگان استان در مجلس ازصداوسیمای مرکز اردبیل

5تن از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از واحد های مختلف صداوسیمای مرکز اردبیل با مدیر کل صداوسیمای مرکز در حوزه مشکلات و نارسایی های موجود گفتگو و تبادل نظر کردند.

بازدید 5 تن از نمایندگان استان در مجلس ازصداوسیمای مرکز اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، دراین جلسه مددی مدیر کل صدا وسیمای مرکز اردبیل با بیان اینکه شبکه استانی سبلان در کنار ظرفیت ها و توانمندیی های بالا  نواقصات و مشکلاتی را هم دارد گفت: امیدواریم با عنایت تمام مسئولان به ویژه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی صداوسیمای مرکز استان که هویت مستقل دارد و به عنوان شبکه موفق شناخته شده و بتواند هم از حیث محتوا و هم از لحاظ تجهزات جایگاه واقعی خود را بدست آورد.

وی تصریح کرد: امروز مقوله تبلیغات و اطلاع رسانی در حول رسانه و به ویژه تلویزیون کار می کند ما هم تلاش می کنیم با تمام امکانات و توان خود در راه معرفی پتانسیل ها و رفع موانع و مشکلات حوزه های مختلف استان از جمله گردشگری، کشاورزی و بحث منطقه آزاد استان تلاش کنیم. مدیرکل صداوسیمای مرکز استان با اعلام این خبر که در حال حاضر 85 درصد جمعیت استان اردبیل ساکن در مناطق شهری و روستایی از سیستم دیجیتال بهره‌مند هستند.

وی خاطر نشان کرد: برای پوشش کامل استان با سیتم دیجیتال باید 180ایستگاه ماهواره ای ایجاد کنیم که تحقق این موضوع مستلزم کمک مالی قابل توجه به شبکه استانی سبلان است. در ادامه این جلسه کریمی نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن ابراز خرسندی از وجود منابع انسانی فعال و متخصص در صداوسیمای مرکز استان اظهار داشت: پیشنهاد می کنیم مسئولان شبکه سبلان بسته ای از نارسایی ها و مشکلات کاری خود به ویژه از لحاظ تجهیزات فنی را تهیه و برای پیگیری و حل آن ها در اختیار نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی قرار دهند.

وی بر ضرورت تعامل سازنده بین صداوسیما مرکز استان با بخش خصوصی و دستگاه های مختلف اجرایی تاکید کرد و افزود: تعامل بیشتر، انسجام و اتحاد بیشتری را ایجاد خواهد کرد که در نهایت به حل مشکلات و نارسایی ها منجر خواهد شد.

کریمی تاکید برمحتوا و جلب رضایت عمومی اقشار مختلف جامعه را از مهمترین رسالت های صداوسیما دانست و گفت:ما در بارزسازی تولیدات مختلف استان به ویژه در حوزه گردشگری و کشاورزی با مشکل مواجه هستیم صدا وسیمای مرکز استان می تواند در بارزاسازی کمک شایانی به استان کند. بدری دیگر نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بر جلوگیری از تولید برنامه های کلیشه ای، لزوم توجه به اصل امید آفرینی و انعکاس فعالیت های جاری نمایندگان از شبکه استانی تاکید کرد و گفت: تولید برنامه های فاخری همچون جنگ آدینه که علی رغم داشتن قالب طنز از محتوای غنی برخوردار است باید در دستور کار صداوسیما باشد. وی با بیان اینکه صداوسیمای مرکز استان در زمینه معرفی پتانسیل های مختلف استان برنامه ها و تولیدات خوبی داشته است و این امر جای تقدیر و تشکر دارد گفت: ما همه نمایندگان مردم استان پیگر مطالبات به حق صداوسیمای مرکز استان به ویژه در زمینه افزایش حقوق و مزایای کارکنان آن خواهیم بود.

میرزاده نماینده مردم شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از تولیدات فاخر شبکه استانی سبلان، داشتن نگاه عدالت محور به سهم شهرستان ها در رسانه استانی را اصلی مهم و اساسی دانست و افزود: شرایط ایجاب می کند تبلیغ ، ترغیب و تشویق افرادی که در بحث اقتصاد واشتغالزایی فعال هستند و باری از دوش دولت و ملت برمی دارند از برنامه های اولویت دار رسانه ملی و علی الخصوص صداوسیمای مرکز استان باشد. وی پوشش برنامه های مختلف هفته اردبیل و همچنین روز گرمی را از طریق شبکه استانی سبلان خواستار شد و گفت: از رسانه بومی و استانی انتظار داریم که ضمن پوشش برنامه های مختلف هفته اردبیل در پوشش و پخش برنامه های روز گرمی نیز اهتمام ویژه ای داشته باشند.

فیضی نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تقویت بحث مطالبه گری صداوسیما در حل مسئله منطقه آزاد تجاری استان و شفافیت سازی در زمینه برخی از پروژه های ملی استان از جمله راه آهن از طریق صداوسیما را خواستار شد و ادامه داد: برای تحقق راه آهن اردبیل هزار میلیارد تومان بودجه لازم است که همه نمایندگان و مسئولان استان برای تامین این مبلغ از بودجه ملی تلاش می کنیم.

در پایان این جلسه ملکی نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی نیزبا بیان اینکه صداوسیما مرکز اردبیل آینه تمام نمای استان است که هم کمالات و هم عیب ها و مشکلات را به نمایش می گذارد گفت: تنوع و نوآوری در برنامه های تولیدی مهمترین لازمه برای جذب حداکثری مخاطبان است که برای تحقق این امر ضمن تجهیز صداوسیما مرکز استان به دستگا های پیشرفته و بروز دنیا باید به سراغ مشورت با افراد خوش فکر و خلاق هم رفت. وی نیاز سنجی از مخاطبان ، تولید و پخش برنامه های کارشناس محوری همچون میزگرد ها و تقویت حوزه برون مرزی را از نکات مهمی دانست که باید صداوسیمای مرکز استان به آن پرداخت کند .