حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۷

بازدید وزیر نیرو از پروژه پایاب سد خدآفرین - خبر

 

 

بازدید وزیر نیرو از پروژه پایاب سد خدآفرین

اردکانیان، وزیر نیرو به همراه هیاتی متشکل از معاون آبفای وزارت نیرو و مدیرعامل منابع آب ایران صبح امروز به شهرستان پارس آباد سفر و از سد خداآفرین بازدید کرد.

بازدید وزیر نیرو از پروژه پایاب سد خدآفرین

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وزیر نیرو در بازدید از پروژه عظیم پایاب سدخدافرین بابیان اینکه طرح پایاب سد خدا آفرین به طول کانال اصلی 92 کیلومتر در 4 ناحیه عمرانی در 62000 هکتار از راضی شمال استان اردبیل مطالعه و نزدیک به 37 هزار هکتار آن از محل صندوق توسعه ملی اجرا شده، از هزینه ای بالغ بر یک هزار میلیارد تومان در این پروژه خبر داد و گفت: این اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای پروژه های مهار آبهای مرزی پیش بینی شده و در اختیار دولت برای عملیاتی نمودن یکی از پروژه های بزرگ مهم کشور قرار گرفته است.

وزیر نیرو اظهار کرد: هدف از این سفر را بازدید از 7 طرح و پروژه مهم استان در حوزه صنعت آب و برق و مشاهده وضعیت موجود منطقه و آشنایی نزدیک با مسائل و مشکلات و ارائه راهکارها و اتخاذ تصمیمات کارشناسی و عادلانه عنوان کرد و گفت در جلسه کارشناسی که با حضور مقامات استانی و مدیران ارشد وزارتخانه در محل استانداری اردبیل تشکیل خواهد شد سعی خواهیم نمود تا بخشی از نیازهای ضروری استان را مرتفع نمائیم.

اردکانیان در سفری 2 روزه به استان اردبیل از طرح ها و پروژه های صنعت آب و برق بازدید می کند و معاون آب و آبفای وزارت نیرو و مدیرعامل شرکت منابع آب ایران و استاندار اردبیل و نمایندگان استان اردبیل و مدیران صنعت آب استان نیز در این سفر وزیر نیرو را همراهی می کنند.

وزیرنیرو در بازدید از طرح بزرگ خط انتقال آب از سدخدآفرین به اراضی استان اردبیل و شهرستان پارس آباد تاکید کرد همه مسئولان مربوطه نهایت تلاش خود را بکار بگیرند تا بهره‌برداری از شبکه آبیاری خدا آفرین در زمان مقرر صورت پذیرد.