جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

بازدید نمایندگان استان از صدا و سیمای مرکز اردبیل - خبر

 

 

بازدید نمایندگان استان از صدا و سیمای مرکز اردبیل

5تن از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از واحد های مختلف صداوسیمای مرکز اردبیل با مدیر کل و معاونان صداوسیمای مرکز در حوزه ظرفیت ها و مشکلات موجود گفتگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، در این جلسه مددی مدیر کل صدا وسیمای مرکز اردبیل با بیان اینکه شبکه استانی سبلان در کنار ظرفیت ها و توانمندی های بالا، نواقصات و مشکلاتی را هم دارد گفت: امیدواریم با عنایت تمام مسئولان به ویژه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی صداوسیمای مرکز استان که هویت مستقل دارد و به عنوان شبکه موفق شناخته شده است بتواند هم از حیث محتوا و هم از لحاظ تجهیزات فنی جایگاه واقعی خود را بدست آورد.

وی تصریح کرد: امروز مقوله تبلیغات و اطلاع رسانی کارکرد ویژه رسانه است و ما هم تلاش می کنیم با تمام امکانات و توان خود در راه معرفی پتانسیل ها و رفع موانع و مشکلات حوزه های مختلف استان از جمله گردشگری، کشاورزی و بحث منطقه آزاد استان تلاش کنیم.

مدیرکل صداوسیمای مرکز اردبیل با اعلام این که در حال حاضر 87 درصد جمعیت استان اردبیل ساکن در مناطق شهری و روستایی از سیستم دیجیتال بهره‌مند هستند.خاطر نشان کرد: برای پوشش کامل استان با سیستم دیجیتال باید 180ایستگاه ماهواره ای تجهیز و تبدیل شوند که تحقق آن مستلزم مساعدت و همراهی همه مسئولان با شبکه استانی سبلان است.

در ادامه این جلسه کریمی نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن ابراز خرسندی از وجود منابع انسانی فعال و متخصص در صداوسیمای مرکز استان اظهار داشت: پیشنهاد می کنیم مسئولان شبکه سبلان بسته ای از نارسایی ها و مشکلات کاری خود به ویژه از لحاظ تجهیزات فنی را تهیه و برای پیگیری و حل آن ها در اختیار نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی قرار دهند.

وی بر ضرورت تعامل سازنده بین صداوسیمای مرکز استان با بخش خصوصی و دستگاه های مختلف اجرایی تاکید کرد و افزود: تعامل بیشتر انسجام و اتحاد بیشتری را ایجاد خواهد کرد که در نهایت به حل مشکلات و نارسایی ها منجر می شود.

کریمی تاکید برمحتوا و جلب رضایت عمومی اقشار مختلف جامعه را از مهمترین رسالت های صداوسیما دانست و گفت: ما در بازارسازی تولیدات مختلف استان به ویژه در حوزه گردشگری و کشاورزی با مشکل مواجه هستیم و صدا وسیمای مرکز استان می تواند در بازارسازی کمک شایانی به اقتصاد استان بکند.

بدری دیگر نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بر خودداری از تولید برنامه های کلیشه ای، لزوم توجه به اصل امید آفرینی و انعکاس فعالیت های جاری نمایندگان از شبکه استانی تاکید کرد و گفت: تولید برنامه های فاخر و مردم پسند می تواند در جذب مخاطب بیشتر موثر باشد.

وی با بیان اینکه صداوسیمای مرکز استان در زمینه معرفی پتانسیل های مختلف استان برنامه ها و تولیدات خوبی داشته است و این امر جای تقدیر و تشکر دارد گفت: همه نمایندگان مردم استان پیگر مطالبات به حق صداوسیما به ویژه در زمینه تجهیزاتی و مالی خواهیم بود.

میرزاده نماینده مردم شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از تولیدات فاخر شبکه استانی سبلان، داشتن نگاه عدالت محور به سهم شهرستان ها در رسانه استانی را اصلی مهم و اساسی دانست و افزود: شرایط ایجاب می کند تبلیغ ، ترغیب و تشویق افرادی که در بحث اقتصاد واشتغالزایی فعال هستند و باری از دوش دولت و ملت برمی دارند از برنامه های اولویت دار رسانه ملی و بویژه صداوسیمای مرکز اردبیل باشد.

وی پوشش برنامه های مختلف هفته استان اردبیل و همچنین سالروز سفر مقام معظم رهبری به گرمی را از طریق شبکه استانی سبلان خواستار شد و گفت: از رسانه بومی و استانی انتظار داریم که ضمن پوشش برنامه های مختلف هفته استان اردبیل، در پوشش و پخش برنامه های روز گرمی نیز اهتمام ویژه ای داشته باشند.

فیضی نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تقویت بحث مطالبه گری و شفافیت سازی در زمینه برخی از پروژه های ملی استان از جمله راه آهن را از طریق صداوسیما خواستار شد و ادامه داد: برای تحقق راه آهن اردبیل هزار میلیارد تومان بودجه لازم است که همه نمایندگان و مسئولان استان برای تامین این مبلغ از بودجه ملی تلاش می کنیم.

در پایان این جلسه ملکی نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی نیزبا بیان اینکه صداوسیمای مرکز اردبیل آیینه تمام نمای استان است که هم کمالات و هم عیب ها و مشکلات را به نمایش می گذارد گفت: تنوع و نوآری در برنامه های تولیدی مهمترین لازمه برای جذب حداکثری مخاطبان است که برای تحقق این امر باید ضمن تجهیز صداوسیمای مرکز استان به دستگاه های پیشرفته و به روز دنیا و افزایش کیفیت فنی لازم است در بحث محتوایی از مشورت افراد خوش فکر و خلاق هم بهره گرفته شود.

وی نیاز سنجی از مخاطبان ، تولید و پخش برنامه های کارشناس محور، همچون میزگرد ها و تقویت حوزه برون مرزی را از نکات مهمی دانست که می تواند صداوسیمای مرکز استان را در دستیابی به اهداف رسانه ای یاری رساند .