رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

بازدید معاون وزیر راه از پروژه های در حال اجرای جنوب استان - خبر

 

 

بازدید معاون وزیر راه از پروژه های در حال اجرای جنوب استان

مهندس امیر امینی در بازدید از چندین پروژه راه در حال اجرای جنوب استان با حضور دکتر بشیر خالقی و مسئولین استانی و همچنین دو شهرستان، در محل رانش جاده گیوی-خلخال گفت: روکش آسفالت محورهای اسالم-خلخال و پونل-خلخال در آینده اجرا خواهد شد که 12 کیلومتر از این کار به اتمام رسیده است.

بازدید معاون وزیر راه از پروژه های در حال اجرای جنوب استان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی افزود: در گردنه الماس یک دستگاه تونل دو کیلومتری برای گردنه الماس پیش بینی اولیه شده ولی مطالعات تفصیلی وجود ندارد که بدنبال افزایش ارتفاع پروژه مذکور (اجرای تونل) برای اجرای سریعتر آن هستیم که از امسال دارای ردیف اعتباری شده است.

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه با اشاره به این موضوع که آب منطقه ای استان اردبیل بعد از اجرای بدنه اصلی سد گیوی و مسدود شدن راه قدیمی (گیوی به خلخال) اقدام به تحویل یک جاده دسترسی جدید کرد بیان داشت: راه تحویلی این شرکت (آب منطقه ای اردبیل) سال گذشته (در 31 خرداد 97) دچار رانشی به حجم 150 هزار مترمکعب شده است.

مهندس امینی با اشاره به آغاز احداث راه جایگزین و عبوری از بالتر از محل رانش از حدود 5 ماه قبل بیان داشت: قرارداد 45 میلیارد ریالی برای ایجاد این راه یک کیلومتر و 90 متری منعقد شده است.

وی در ادامه با ابراز امیدواری به شرط تأمین منابع مالی برای بهره برداری از این راه (گیوی به خلخال) تا پایان امسال (تا دهه فجر) خاطر نشان کرد: راه عبوری از جلوی آبگرم راه دشواری است که البته در مسیر سرچم و از طرف فیروز نیز راه جایگزینی است که تا افتتاح محل رانش مورد استفاده قرار می گیرد.

معاون ویز راه در ادامه با اذعان به این نکته مهم که مسیر مورد رانش به جهت لغزش اصلاً محور مناسبی نیست که اصلاً به درستی مطالعه و اجرا نشده است اظهار کرد: محور جایگزینی برای آینده پیش بینی شده (بجای محور گیوی به خلخال از سمت آبگرم) که معاون رییس جمهور (محمدباقر نوبخت) هم قول مساعد برای تأمین اعتبار برای مطالعه و اجرای این پروژه حیاتی داده اند.

مهندس امینی در پایان به طول 12 کیلومتری این محور پیش بینی شده اشاره و تصریح کرد: با تأمین اعتبار این مهم نیز تا 24 ماه از زمان شروع این محور اَمن تحویل اهالی شهرستان های کوثر و خلخال و مهمانان این مسیر خواهد شد.

گفتنی است جاده تحویلی شرکت آب منطقه ای اردبیل از جلوی سد گیوی تا بعد از روستای کُل تپه از چندین نقطه در حال رانش است.