جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

بازدید معاون امور عمرانی استانداری از سد گیلارلوی گرمی - خبر

 

 

بازدید معاون امور عمرانی استانداری از سد گیلارلوی گرمی

طرح آبیاری مزارع پایاب سد گیلارلوی شهرستان گرمی با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان اجرا می‌شود.

بازدید معاون امور عمرانی استانداری از سد گیلارلوی گرمی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل در بازدید از اجرای طرح آبیاری مزارع پایاب سد گیلارلو گفت: طرح آبیاری مزارع پایاب سد گیلارلو در دو فاز به طور همزمان اجرا خواهد شد.

فهیمی تصریح کرد: این طرح 650 هکتار از مزارع پایاب سد گیلارلو را به زیر کشت آبی خواهد برد و زمینه توسعه هر چه بیشتر تولیدات و محصولات کشاورزی را فراهم کرده و بسیاری از مشکلات در حوزه آبیاری کشاورزی را برطرف می‌کند.

سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری اردبیل بیان کرد: این طرح با هزینه 15 میلیارد تومان اعتبار اجرایی و عملیاتی می‌شود که 85 درصد این اعتبارات دولتی و 15 درصد آن مشارکت بخش خصوصی بوده که توسط بهره برداران بخش کشاورزی تامین می‌شود.

وی همچنین در بازدید از مجتمع فرهنگی و هنری این شهرستان نیز از تامین اعتبار لازم از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای این پروژه خبر داد و افزود: با مساعدت مالی این اداره و توافق حاصل شده این ساختمان در اوایل سالجاری تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

وی همچنین درجلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرستان گرمی در حوزه های مختلف آب روستایی، راه، مخابرات، گاز با بیان اینکه عمل به اقتصاد مقاومتی همت مسؤولان و مردم را می‌طلبد، افزود: منویات رهبری در رابطه با اقتصاد در سال‌های اخیر نشانگر اهمیت توجه مسؤولان به این حوزه است.

وی عنوان کرد: در چند سال گذشته حرکت‌های خوبی برای توسعه استان و به خصوص گرمی‌ انجام شده است که نتیجه آن در کوتاه مدت و بلند مدت خود را نمایان می‌کند.

فهیمی بر لزوم همراهی مردم با مسؤولان تاکید کرد و افزود: دستگاه‌ها باید شرایطی فراهم کنند تا مردم در همه امورات مختلف شهری مشارکت داشته باشند.