سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بازدید از کلیه داروخانه‌ها و مراکز عرضه محصولات بهداشتی/ثبت ۹ هزار و ۱۶۵ مورد بازرسی از بازار اردبیل - خبر

 

 

بازدید از کلیه داروخانه‌ها و مراکز عرضه محصولات بهداشتی/ثبت ۹ هزار و ۱۶۵ مورد بازرسی از بازار اردبیل

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: از زمان شروع طرح نظارتی ویژه نوروز 99 که همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز شروع گردیده، 9 هزار و 165 مورد بازرسی به ثبت رسیده است.

بازدید از کلیه داروخانه‌ها و مراکز عرضه محصولات بهداشتی/ثبت ۹ هزار و ۱۶۵ مورد بازرسی از بازار اردبیل

رامین صادقی اظهار کرد: از زمان شروع طرح نظارتی ویژه نوروز ۹۹ که همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز شروع گردیده ، ۹  هزار و ۱۶۵ مورد بازرسی به ثبت رسیده است.

وی افزود: با گذشت ۲۰ روز از اجرای طرح نظارتی ۳۰۴ مورد گزارش مردمی در خصوص تخلفات صنفی در سطح استان که از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ به ثبت رسیده مورد بررسی قرار گرفته است.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: در پی تماس با سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بازرسان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به محل گزارش مراجعه کرده و تخلفات را بررسی می‌کنند.

صادقی بیان کرد: از تعداد گزارش مردمی ذکر شده ۵۲ مورد متخلف شناخته شده و ۲۰۴ مورد نیز فاقد تخلف صنفی شناسایی شده است و در عین حال ۴۸ مورد نیز در دست بررسی است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: در پی بازرسی‌ها ، تعداد ۲۸۴ پرونده به ارزش ۲۴ میلیارد ریال پس از تکمیل برگ گزارش بازرسی جهت طی مراحل قانونی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

وی با بیان اینکه بازرسی‌ها به صورت دوره‌ای همچنان تداوم دارد، اضافه کرد: انتظار می‌رود شهروندان نیز در صورت مشاهده تخلف در فروش کالا اعم از گران‌فروشی، کم‌فروشی، عدم نصب قیمت بر روی کالا، احتکار و... مراتب را از طریق سامانه ارتیاطی ۱۲۴در اردبیل و شهرستان‌های تابعه اطلاع دهند تا در سریع‌ترین زمان ممکن به موضوع رسیدگی شود.

صادقی گفت: ۷۸ مورد گشت مشترک با دستگاه‌های اجرای ذی‌ربط در اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز ۹۹ برای مقابله با احتکار و گران‌فروشی کالاهای پرتقاضا در این ایام، ماسک و مواد ضدعفونی انجام شد و در این بازدید که نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان حضور داشتند از کلیه انبارها، داروخانه‌ها و فروشگاه‌های عرضه محصولات بهداشتی بازدید به عمل آمد.