جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

بازار مرغ اردبیل به وضعیت متعادل بازگشت - خبر

 

 

بازار مرغ اردبیل به وضعیت متعادل بازگشت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از بازگشت بازار مرغ به وضعیت متعادل خود خبر داد.

بازار مرغ اردبیل به وضعیت متعادل بازگشت
رامین صادقی عصر امروز در بازدید از بازار اردبیل اظهار داشت: با نظارت‌های مستمر سازمان صمت بر بازار قیمت مرغ در استان اردبیل نسبت به هفته گذشته 110 هزار ریال کاهش یافته و بازار مرغ به وضعیت متعادل خود بازگشته است.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون مرغ گرم به میزان کافی و مورد نیاز در میادین میوه و تره بار و واحدهای صنفی برای عرضه توزیع شده است، گفت: هیچ مرغداری و یا فروشنده‌ای حق افزایش قیمت مرغ را ندارد و شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف تعزیرات حکومتی را در جریان امر قرار دهند تا برخورد لازم صورت گرفته و جلوی افزایش قیمت گرفته شود.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: به طور متوسط در استان اردبیل ماهانه چهار هزار 600 تن گوشت مرغ تولید می‌شود که از این میزان گوشت مرغ تولید شده یک هزار و 900 تن نیاز داخلی استان اردبیل بوده و مابقی به استان‌های دیگر صادر می‌شود.
 
صادقی  با اشاره به این که هدف اصلی تعادل بخشی به قیمت مرغ در استان است، افزود: بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار تا اطلاع ثانوی خروج مرغ زنده و نیز لاشه مرغ از استان اردبیل ممنوع بوده و با دستور دادستان مرکز استان اردبیل با متخلفان برخورد خواهد شد.
 
وی افزود: بازرسان صنعت معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی نظارت مستمر بر بازار دارند و به محض مشاهده هر گونه تخلف با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.