جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

بازارچه صنایع‌دستی مشگین‌شهر آغاز به کار کرد - خبر

 

 

بازارچه صنایع‌دستی مشگین‌شهر آغاز به کار کرد

بازارچه صنایع‌دستی شهرستان مشگین‌شهر با حضور هنرمندان ۸ استان در محل برگزاری نمایشگاه‌های هتل آرمیس این شهر آغاز به کار کرد.

بازارچه صنایع‌دستی مشگین‌شهر آغاز به کار کرد
محرم جعفری گفت: بازارچه صنایع‌دستی شهرستان مشگین‌شهر با حضور هنرمندان ۸ استان در محل برگزاری نمایشگاه‌های هتل آرمیس این شهر آغاز به کار کرد.
 
وی گفت: این بازارچه با هدف معرفی توانمندی‌های استان اردبیل در تولید صنایع‌دستی دایر شده است.
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین شهر با بیان اینکه در این بازارچه 55 غرفه تدارک دیده شده است، تصریح کرد: هنرمندانی از استان‌های گلستان، قم، گیلان، کرمانشاه، تهران، زنجان، اصفهان و اردبیل در بازارچه مستقر شده و به منظور معرفی و فروش تولیدات خود مهمان شهر تاریخی مشگین‌شهر شده‌اند.
 
جعفری افزود: در این نمایشگاه فرصتی جهت معرفی توانمندی‌های هنرمندان صنایع‌دستی فراهم شده و علاوه بر تاکید به اهمیت اشتغالزایی حوزه صنایع‌دستی، رویدادهایی از این دست فرصت بازاریابی و فرش تولیدات را فراهم می‌سازد.
 
وی یادآور شد: در خود شهرستان مشگین‌شهر سه هزار هنرمند در 30 رشته صنایع‌دستی فعالیت دارند که ظرفیت بسیار بزرگی است.
 
جعفری بیان کرد: بیشترین میزان تولیدات به هنرهای چرمی، بافته‌های داری و غیر داری و نمدمالی اختصاص یافته است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین شهر تاکید کرد: این بازارچه همزمان با ماه مبارک رمضان از پنجم تا یازدهم خرداد ماه دایر بوده و علاقه‌مندان جهت بازدید می‌توانند از ساعت 16 عصر تا 24 شب به محل  بازارچه مراجعه کنند.