جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

بازارچه‌های آبزیان در اردبیل راه‌اندازی می‌شود - خبر

 

 

بازارچه‌های آبزیان در اردبیل راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل شیلات استان اردبیل گفت: در سفر اخیر معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات و آبزیان کشور به استان اردبیل، تصمیم بر این شد تا بازارچه‌های تخصصی آبزیان در اردبیل راه‌اندازی شود.

بازارچه‌های آبزیان در اردبیل راه‌اندازی می‌شود

میر آرمان واعظی عصر امروز در نشست بررسی مشکلات حوزه آبزی‌پروری در اردبیل اظهار کرد: ما سال گذشته بیش از هشت هزار تن تولید آبزیان اعم از سردابی و گرمابی را شاهد بودیم که پیش‌بینی می‌کنیم امسال این رقم به 9 هزار تن افزایش یابد.

وی با بیان اینکه سال گذشته در بخش آبزی‌پروری و تولید ماهی 170 درصد تحقق برنامه پیش‌بینی شده را در حوزه شیلات شاهد بودیم، تصریح کرد: استان اردبیل جزء استان‌های برتر در بخش تولید با کیفیت آبزیان است.

مدیرکل شیلات استان به رهاسازی دو میلیون بچه ماهی در مزارع پرورش ماهی با هزینه‌کرد بیش از یک میلیارد تومان اشاره کرد و گفت:‌ این تعداد بچه ماهی در 61 مزرعه و منابع آب بزرگ و کوچک استان اردبیل رهاسازی شده است.

واعظی توسعه تولید ماهیان استخوانی را براساس تفاهمنامه امضا شده بین استانداری با شیلات را یادآور شد و افزود: براساس تفاهمنامه‌ای که در سفر اخیر رئیس سازمان شیلات کشور با استاندار اردبیل به امضا رسید، قرار است بازارچه‌های تخصصی عرضه ماهیان و آبزیان با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب انجام شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی با یادآوری اینکه آبزی‌پروری در استان اردبیل از یک جهش خوبی برخوردار بوده و ما روز به روز شاهد توسعه این امر هستیم، بیان کرد: با توجه و پشتیبانی استاندار اردبیل و سایر مسؤولان انتظار می‌رود آبزی‌پروری در این استان با یک رونق مضاعفی روبه‌رو شود.