سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بارش سنگین برف در اردبیل - خبر

 

 

بارش سنگین برف در اردبیل

بارش برف و برودت هوا از نخستین ساعات امروز در استان اردبیل آغاز و دقایقی پیش شدت یافت.

بارش سنگین برف در اردبیل

علی دولتی‌مهر اظهار کرد: با ورود سامانه جدید بارشی و سرد ، انتظار بارش برف و کاهش محسوس دما نسبت به روزهای گذشته وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به ضرورت رعایت نکات ایمنی تمامی همشهریان، افزود: در این روزها احتمال وارد آمدن خسارت‌ به انبارهای محصولات کشاورزی، باغات، گلخانه‌ها و دامداری‌ها وجود داشته و صاحبان این مراکز می‌بایست نکات ایمنی لازم را رعایت کنند.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد:  احتمال یخ‌زدگی لوله‌های آب نیز که بدون پوشش مناسب هستند وجود داشته و با رعایت پوشش‌های لازم از ایجاد خسارت‌های احتمالی جلوگیری به عمل آید.

دولتی‌مهر ادامه داد: بارش برف از روز جمعه در نقاط مختلف استان اردبیل شدت خواهد یافت و این وضعیت تا ساعات قبل از ظهر روز یکشنبه استمرار خواهد داشت.

وی ادامه داد: انتظار بارش برف در مناطق کوهستانی تا 40 سانتی‌متر نیز وجود داشته و برای شهرستان‌های مرکزی و جنوبی استان نیز بارش 20 سانتی‌متری پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ادامه داد: دمای هوای استان تا اواسط هفته جاری به صورت محسوسی کاهش پیدا خواهد کرد، به طوری که دمای هوای استان در روز دوشنبه تا منفی 20 درجه سلسیوس نیز خواهد رسید.