حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

بارش برف سنگین همراه با کولاک و یخبندان در گردنه الماس خلخال - خبر

 

 

بارش برف سنگین همراه با کولاک و یخبندان در گردنه الماس خلخال

بارش برف سنگین همراه با کولاک و یخبندان سطح جاده در گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال به اسالم رانندگان ده‌ها خودروی عبوری از این گردنه را غافلگیر کرد.

بارش برف سنگین همراه با کولاک و یخبندان در گردنه الماس خلخال

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بارش برف از بامداد امروز در مناطق کوهستانی خلخال آغاز شده بارش برف سنگین با ارتفاع بیش از 20 سانتمیتر در گردنه الماس رانندگان عبوری از این گردنه را مجبور به استفاده از زنجیر چرخ کرد.

بسیاری از رانندگان خودروهای عبوری فاقد زنجیر چرخ در گردنه الماس به محض برخورد با سطح برفی و لغزنده جاده در جاده کوهستانی خلخال به اسالم متوقف و یا به ناچار مجبور به بازگشت از مسیر خود شدند.

محمد قربانی، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خلخال گفت: سطح جاده در گردنه الماس از بامداد امروز بارها برفروبی ، بازگشایی و نمک پاشی شده ولی به علت ادامه بارش برف سنگین همراه با کولاک عبور از این گردنه تنها با استفاده از زنجیر چرخ امکان پذیر است.

وی با توصیه به رانندگان برای داشتن زنجیر چرخ و سایر لوازم گرمازای زمستانی در زمان حرکت به سمت گردنه الماس افزود: حرکت رانندگان خودروهای فاقد زنجیر چرخ در این مسیر علاوه بر گرفتاری خود آنها موجب راه بندان مقطعی و توقف سایر وسایط نقلیه در حال حرکت در این مسیر می شود.

وی به مسافران توصیه کرد قبل از حرکت به سمت این جاده از آخرین وضعیت جاده از طریق تلفن راهداری شهرستان اطلاع حاصل کنند.