حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۷

آیین سنتی نواوستی در اردبیل برگزار شد - خبر

 

 

آیین سنتی نواوستی در اردبیل برگزار شد

آیین سنتی نواوستی به عنوان یکی از آیین های نوروزی این منطقه با حضور هزاران شهروند اردبیل همزمان با آخرین چهارشنبه سال در محل پل تاریخی هفته چشمه اردبیل برگزار شد.

آیین سنتی نواوستی در اردبیل برگزار شد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، شهردار اردبیل در حاشیه برگزاری مراسم آیینی نو اوستی عنوان کرد: با برنامه‌ریزی ها و هماهنگی های انجام شده مراسم آخرین چهارشنبه سال طبق سنوات گذشته و این بار با رویکرد تاریخی و هنری و با توجه به آئین های سنتی اردبیل در محل پل هفت چشمه اردبیل برگزار شد.
 
حمید لطف‌اللهیان در این خصوص گفت: در شهر اردبیل رسومات متنوعی برای استقبال از بهار وجود دارد که هدف ما احیا و معرفی آن برای نسل‌های آینده است.
 
وی تصریح کرد: هر یک از آیین‌های استقبال از نوروز حاصل قرن‌ها تجربه بوده و هر یک نماد تبلیغ و تشویق خصیصه‌های نیک انسان‌ها است.
 
لطف‌اللهیان افزود: ترویج فرهنگ بومی محلی از جمله اهداف شهرداری اردبیل است و آیین نواوستی نیز به مدت چند سال است که در پل هفت چشمه اردبیل برگزار می‌شود.
 
وی با اشاره به لزوم اجرای برنامه های تفریحی به خصوص در آستانه سال نو گفت: در صورتی که زمینه‌های تفریح و شادی مناسبی در شهر فراهم شود، احتمال وقوع حوادث کاهش خواهد یافت.