سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

آیین تجلیل از کشاورزان نمونه استان - خبر

 

 

آیین تجلیل از کشاورزان نمونه استان

زنجانی فرماندار اردبیل در آیین تجلیل از کشاورزان نمونه استان گفت:مشکل اساسی استان کمبود آب است و با توجه به این که بخش کشاورزی مهمترین محور توسعه استان است اجرای سیستم نوین آبیاری توسط کشاورزان ضروری است.

 

آیین تجلیل از کشاورزان نمونه استان

 

وی با اشاره به نقش بیمه در زندگی ، به کشاورزان توصیه کرد: با بیمه کردن خود و اعضای خانواده و محصولاتشان آینده مطمئن تری برای خود بسازند و دغدغه حوادث غیر طبیعی و دوران بازنشستگی را نداشته باشند.

پرتوی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی هم از اختصاص 13 هزار میلیارد ریال برای اجرای سیستم نوین آبیاری در کشور در سال جاری خبر داد و گفت:دولت 85 درصد هزینه سیستم نوین آبیاری را تامین می کند و کشاورزانی که علاقمند به استفاد ه از این سیستم هستند،تنها 15 درصد مابقی را با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت تامین خواهند کرد.

در این آیین هوشیار در جمع آوری شیر، حبیب زاده در تولید محصولات سالم و ارگانیک سیب زمینی، زارع پور در تولید جو آبی، شعاعی کرکرق در آبیاری تحت فشار و محمد پور در تولید گندم آبی به عنوان کشاورزان نمونه و برتر در سطح استان معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

نوید، سالم، علیزاده، دیبائی، سلیمانزاده، قدیمی، آذرنیا و حمیدی درسطح شهرستان اردبیل به عنوان کشاورزان نمونه معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.