جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

آیین اختتامیه دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر استان اردبیل برگزار شد - خبر

 

 

آیین اختتامیه دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر استان اردبیل برگزار شد

آئین اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر با تجلیل از هنرمندان این حوزه در استان اردبیل برگزار گردید.

آیین اختتامیه دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر استان اردبیل برگزار شد

آیین اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در محل نگارخانۀ قوام الدین اردبیلی مجتمع فرهنگی و هنری فدک برگزار گردید.

در این آیین، غریب منوچهری معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، با اعلام اینکه این جشنواره از سه ماه پیش در استان کلید خورده است، اظهار داشت: جشنواره هنرهای تجسمی در استان اردبیل نویدبخش روزهای خوبی برای هنرمندان هنرهای تجسمی استان خواهد بود.

وی با اعلام اینکه از ظرفیت‌های هنرمندان شهرستانی نیز استفاده خواهد شد، گفت: جلساتی با حضور هنرمندان هنرهای تجسمی استان طی هفته‌های آتی جهت برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری در این زمینه برگزار خواهد گردید.

حجت مجرد، دبیر هنری جشنواره هم در این مراسم، گزارشی از روند برگزاری جشنواره در استان اردبیل ارائه کرد.

وی با اعلام اینکه جشنواره با ٣٥ اثر از هنرمندان استان به مدت ١٠ روز از ١٤ بهمن ماه  در نگارخانۀ قوام‌الدین اردبیلی برگزار گردید، هدف جشنواره را معرفی ایده‌های خلاقانه بیان کرده و گفت: جوان‌گرایی، اولویت این جشنواره بود و سعی گردید از تمامی شهرستان‌های استان، نماینده‌ای در این جشنواره حضور داشته باشند و ایده‌هایی که نوین و تعامل‌گرا هستند مورد استفاده قرار گیرند.

در این مراسم از عوامل اجرایی جشنواره و کسانی که در برگزاری جشنواره همکاری داشتند تجلیل و تقدیر شد و از هنرمندان شرکت کننده در بخش‌های مختلف با اهدای لوح تقدیری تجلیل گردید.

 فینا عبدی بخش تصویرسازی، سمیه حسن زاده بخش نقاشی، ترحم سلمانی بخش نقاشی، نادر حیدری بخش نقاشی، صفر گالشی حور بخش خوشنویسی سنتی، مهران رجبعلی زاده بخش لوگو تایپ گرافی، میرمهدی موسوی بخش نگارگری ایرانی، رضا عیسی‌پور بخش عکاسی، سیّد مهدی موسوی بخش تصویرگری کتاب.

به گزارش خبرگزاری فارس، همچنین در این مراسم به پاس تشکر از فعالیت‌های پیشکسوتان هنرهای تجسمی استان از هوشنگ زمانیان و خسرو حیدری تجلیل به عمل آمد.