سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

آیین‌نامه پرداخت تسهیلات مشاغل کوچک ابلاغ می‌شود - خبر

 

 

آیین‌نامه پرداخت تسهیلات مشاغل کوچک ابلاغ می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با هدف رونق‌بخشیدن به بنگاه‌های کوچک اشتغالزا به زودی آیین‌نامه تسهیلات بانکی پرداختی برای این واحدها ابلاغ می‌شود.

آیین‌نامه پرداخت تسهیلات مشاغل کوچک ابلاغ می‌شود

علی ربیعی عصر امروز در جلسه شورای اشتغال اردبیل اظهار کرد: ما حق خطا و اشتباه در مسیر جذب سرمایه‌گذاری‌ها و تزریق منابع به واحدهای تولیدی و صنعتی را نداریم چرا که به اندازه کافی در گذشته خطا و انحرافاتی را در تخصیص این منابع شاهد هستیم به طوریکه به جای رشد 20 درصد سرمایه‌گذاری تنها سه درصد رشد در این حوزه اتفاق افتاده است.

وی اهمیت توجه به بهره‌وری را به عنوان یک اصل اساسی در حوزه مدیریتی یادآور شد و تصریح کرد: رشد سرمایه‌گذاری و اقتصادی در سال 93 در همه شاخص‌ها وضعیت رو به بهبودی داشته به طوریکه نرخ بیکاری نیز کمتر شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با یادآوری اینکه قرار است در بخش کشاورزی 100 هزار شغل و آی.سی.تی نیز بیش از 100 هزار شغل فراهم آید، گفت: باید سهم استان اردبیل در این زمینه مشخص باشد.

ربیعی حمایت از توسعه کشت گلخانه‌ای و پرورش ماهی در قفس را به همراه حمایت از بخش معدن و سنگ‌های قیمتی یادآور شد و افزود: هر چند نمی‌توانیم به رشد هشت درصدی در حوزه اقتصادی دست پیدا کنیم اما باید سعی و تلاشمان بر این باشد که طی این دو سال باقی مانده از دولت یازدهم بتوانیم رشد اقتصادی را به پنج درصد افزایش دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل،  وی از اعلام آمادگی بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی اشاره کرد و ادامه داد: آیین‌نامه پرداخت تسهیلات بانکی به مشاغل کوچک و بنگاه‌های اقتصادی خرد در شورای عالی اشتغال تهیه شده که به زودی ابلاغ می‌شود.