سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

ایران نقطه بحرانی فشارهای تحریم را پشت سر گذاشته است - خبر

 

 

ایران نقطه بحرانی فشارهای تحریم را پشت سر گذاشته است

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: ایران نقطه بحرانی فشارهای ناشی از تحریم های ظالمانه آمریکا را پشت سر گذاشته و اکنون به سوی وضعیت مطلوب در حرکت است.

ایران نقطه بحرانی فشارهای تحریم را پشت سر گذاشته است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جمال عرف در نشست با تعدادی از نخبگان و نمایندگان گروه‌ها، اصناف و تشکل‌های غیردولتی استان اردبیل اظهار داشت: این موفقیت نه یک ادعا بلکه واقعیتی هست که اطلاعات به دست آمده از بررسی‌های دقیق راهبردی نیز آن را تأیید می‌کند و حاصل گفتمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر استقامت و ایستادگی است.
 
وی با بیان اینکه دولت آمریکا در یک سال گذشته با اعمال تحریم‌های گسترده کشورمان را در بالاترین فشارهای ممکن قرار داد عنوان کرد: هر چند شاهد بعضی کاستی‌ها و نواقص در جامعه هستیم اما به طور قاطع اعلام می‌کنم که راهبرد استقامت و ایستادگی در برابر فشارهای بیگانگان و تکیه بر توانمندی‌های داخلی و تقویت آنها نتیجه مثبت داده است.
 
عرف گفت: برخلاف آنچه که عده‌ای از در پیش بودن روزهای سخت می‌گویند یقین دارم که روزهای روشن در انتظار مردم انقلابی و شریف ایران است و وضعیت در تمام جوانب به‌ویژه در زمینه اقتصادی روز به روز بهتر می‌شود.
معاون سیاسی وزیر کشور دلیل مهم طرح پیشنهادهای مختلف از سوی رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر مذاکره با جمهوری اسلامی ایران را همین بی‌اثر شدن تحریم‌ها و فشارهای ظالمانه اقتصادی علیه کشورمان دانست و افزود: سیاستمداران آمریکا تصور می‌کردند که جامعه ایران بر اثر این تحریم‌ها به هم می‌ریزد اما اکنون می‌بینند که وضعیت در همه جای ایران مطلوب بوده و زندگی عادی جریان دارد.
 
عرف این موفقیت و استقامت ملت ایران در برابر فشارهای مختلف نظام سلطه‌جو را یک هنر بزرگ توصیف و اظهار کرد: این راهبرد کنونی ایران در مقابل زورگویان است.
 
وی افزود: ملت ایران هیچگاه نشستن پای مذاکره در شرایط زور و تحریم‌های ظالمانه را قبول نخواهد کرد و اگر قرار باشد یک روز پای مذاکره بنشینیم به‌طور یقین باید احترام مردم ایران حفظ و وضعیتی شایسته عظمت و شأن این ملت متمدن فراهم شود.
 
معاون سیاسی وزیر کشور تشکیل اینگونه نشست‌ها را در آشنایی با مشکلات و کاستی‌های موجود در استان‌ها مفید ارزیابی کرد و ادامه داد: در این نشست جو عمومی نخبگان و نمایندگان صنوف، گروه‌ها و تشکل‌های غیردولتی استان اردبیل ترسیم شد و موضوع‌های بسیار سازنده‌ای مطرح شد.
 
عرف تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی جامعه ایران شنیدن و به عبارتی خوب و با حوصله شنیدن سخنان دیگران است چرا که اغلب مشکلات از خوب نشنیدن‌ها، عدم تبیین درست مسائل و در نهایت ارائه نشدن راه حل‌های مناسب حاصل می‌شوند.
 
وی بیان کرد: وزارت کشور در اسفند سال 1396 برای برطرف کردن این کاستی شیوه نامه منشور گفت‌وگوی سیاسی را ابلاغ کرد تا به مفید بودن خروجی نشست‌ها به‌ویژه در مسائل سیاسی کمک کند.
 
عرف با اشاره به انتخابات مجلس در سال جاری تاکید کرد: به‌طور یقین مردم ایران با مشارکت آگاهانه و زیاد در این عرصه مهم سیاسی یک بار دیگر انسجام ملی خودشان را برای جهانیان به‌ویژه برای رئیس جمهور ساختارشکن آمریکا به تماشا خواهند گذاشت.