سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

ایجاد 600 پست معاونت جدید در فرمانداری ها و بخشداری های کشور - خبر

 

 

ایجاد 600 پست معاونت جدید در فرمانداری ها و بخشداری های کشور

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر کشور در اردبیل گفت: ساختار درجه بندی فرمانداری ها وبخشداری ها تا یکماه دیگر ابلاغ می شود.

ایجاد 600 پست معاونت جدید در فرمانداری ها و بخشداری های کشور

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، جواد ناصریان که در نشست فرمانداران و بخشداران استان در استانداری اردبیل سخن می گفت، افزود: 600 پست معاونت جدید با این ساختار در فرمانداری و بخشداری ها ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه علیرغم مشکلات اعتباری و محدودیت های منابع مالی دولت، اعتبارات هزینه های ضروری استانداری های کشور از 10 میلیارد تومان در سال 93 به 40 میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته است، تصریح کرد: پرداخت بدهی های عمومی و نوسازی تجهیزات خودروئی، افزایش حقوق فرمانداران، بخشداران و کارکنان دولت از دیگر اقدام های معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت کشور پس از آسیب شناسی و بررسی کارشناسانه مشکلات وزارت کشور بوده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر کشور تاکید کرد: دستگاه های دولتی نباید قبل از تامین منابع مالی پرداخت مطالبات و پاداش بازنشستگان نسبت به بازنشستگی کارکنان اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت از همه ظرفیت های قانونی برای افزایش حقوق کارکنان استفاده می کند، از پیگیری افزایش 50 درصدی اعتبارات مدیریت خدمات کشوری خبر داد و افزود: بدون تامین منابع مالی، هرگونه افزایش پرداختی و حقوق به کارکنان غیرقانونی است.

معاون وزیر کشور خاطر نشان کرد: از پیشنهادها، ایده ها و طرح هایی که باعث بهبود سطح رفاهی و معیشت کارکنان و وضعیت خدمتی کارکنان می شود استقبال می کنیم و مشکلات و نارسائی هایی که در مرکز استان قابل حل نیستند احصاء و به وزارت کشور ارسال شود تا در جلسات مسئولان کشوری بررسی و مرتفع شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر کشور افزود: نیروهای جذب شده در سامد (سامانه ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری) در اختیار نهاد ریاست جمهوری نیستند بلکه در حوزه اختیارات و تصمیم گیری های استانداری ها خدمت می کنند و استانداران حق جابجائی و تصمیم گیری در مورد این نیروها را دارند.

ناصریان با اشاره به استخدام افرادی که در دولت دهم در آزمون های استخدامی شرکت و در دولت یازدهم با پیش بینی و تامین منابع مالی پرداخت حقوق جذب دستگاه های دولتی شدند، گفت: همه نیروهای جذب شده، چه در دولت دهم و یازدهم و چه در دولت فعلی، نیروهای دولت هستند و باید به نحو شایسته به کارگیری شوند و این نیروها نیز تمام توان خود را برای عمل به وظایف محوله به کار گیرند.

وی به درخواست های مکرر استانداری های کشور مبنی بر تعطیلی روز پنجشنبه های هر هفته تصریح کرد: تعطیلی پنجشنبه ها مغایر با قوانین کشوری است و دولت بدلیل قطع روابط 4 روزه با کشورهای دنیا با تعطیلی پنجشنبه و جمعه در کشور ما و تعطیلی شنبه و یکشنبه در اکثر کشورهای جهان مخالف است اما اگر استدلال و استثنائاتی از قبیل آلودگی هوا و شرایط نامساعد جوی اعلام شود به طور مقطعی تعطیلی پنجشنبه ها قابل اجراست.

وی گفت: دولت خود را مکلف به تبعیت از قانون می داند و اگر در این زمینه اصرار شود باید طرحی در مجلس ارائه و با وضع قانون نسبت به اجرای آن اقدام شود و تعطیلی پنجشنبه ها با آئین نامه و مصوبه قابل اجرا نیست.

نصیری معاون امور سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل نیز گفت: فرمانداری نهاد حاکمیتی است و به غیر از برگزاری انتخابات، در همه حوزه های اجرائی وظیفه نظارت و هماهنگی دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل نیز از ایجاد آرشیو الکترونیکی پرونده کارکنان استانداری و فرمانداری ها خبر داد و گفت:95 درصد مطالبات و پاداش بازنشستگان استان پرداخت شده است و 5 درصد باقی مانده به زودی پرداخت خواهد شد.