سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

ایجاد 21 هزار شغل جدید در استان اردبیل - خبر

 

 

ایجاد 21 هزار شغل جدید در استان اردبیل

استاندار اردبیل گفت: بیش از 21 هزار شغل جدید از زمان روی کارآمدن دولت تدبیر و امید در این استان ایجاد شده است.

ایجاد 21 هزار شغل جدید در استان اردبیل

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مجید خدابخش افزود: دولت تدبیر و امید اشتغالزایی را با فعال کردن واحدهای تولیدی و سرمایه گذاری بخش خصوصی مدنظر داشته و در استان اردبیل هم در این زمینه گام های موثری برداشته شده است.
 
وی ادامه داد: از سال 92 تاکنون بر اساس ارزیابی ها این استان با ساماندهی واحدهای تولیدی و ایجاد بستر لازم برای سرمایه گذاری توانسته است در بهبود فضای کسب و کار رتبه اول را در بین استان های کشور کسب کند که این ارتقا نشانگر توجه مدیران دولت تدبیر و امید به موضوع اشتغال است.
 
استاندار اردبیل از تثبیت 3 هزار شغل در استان خبر داد و گفت: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی تحول خوبی در این استان صورت گرفته بطوری که 2 هزار و 180 میلیارد ریال تسهیلات برای فعال کردن 264 واحد تولیدی اختصاص یافته است.
 
خدابخش اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید 690 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای 91 طرح صنعتی استان اختصاص یافته و در سال جاری هم یک هزار و 330 میلیارد ریال برای 107 طرح منظور شده که در مجموع این طرح ها باعث تثبیت سه هزار شغل در این استان شده است.
 
وی از اجرای 15 طرح مجتمع آبرسانی در استان اردبیل خبرداد و گفت: با افتتاح و تکمیل این طرح ها مشکل آب آشامیدنی بیشتر روستاها در استان مرتفع می شود.
 
استاندار اردبیل افزود: هم اکنون 840 روستا از مجموع یک هزار و 555 روستای دارای سکنه استان از نعمت آب آشامیدنی بهداشتی بهره مند هستند که 73درصد جمعیت روستایی را شامل می شود.
 
خدابخش اظهار کرد: برای بهره مندی 27 درصد جمعیت روستایی استان از آب آشامیدنی دایمی هم تلاش ها ادامه دارد که امسال برای آبرسانی روستاها 340 میلیارد ریال هزینه می شود.
 
وی گازرسانی به 470روستای استان در دولت تدبیر و امید را یادآور شد و گفت: تا سال 92 تعداد 400 روستای استان ار نعمت گاز بهره مند بودند که این میزان اکنون به 870 روستا رسیده که نشانگر توجه دولت به مناطق محروم و عمران و آبادانی روستا هاست.