رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

ایجاد 20 هزار شغل در استان اردبیل - خبر

 

 

ایجاد 20 هزار شغل در استان اردبیل

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل گفت: قرار است تا پایان سال 20 هزار شغل در استان اردبیل ایجاد شود .

ایجاد 20 هزار شغل در استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهمن حسین‌زاده ،معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده قرار است تا پایان سال 20 هزار شغل در استان اردبیل ایجاد شود که در این زمینه سهمیه دستگاه‌های اجرایی استان مشخص شده و این امر به صورت عملی تحقق می‌یابد.

وی با بیان اینکه اشتغال پایدار در روستاها نیز از اولویت اساسی و اصلی برخوردار است، تصریح کرد: انتظار می‌رود تا پایان سال شاهد تحول عظیمی در حوزه اشتغال در سطح استان اردبیل و به ویژه در مناطق روستایی باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل از برنامه‌ریزی برای ایجاد اشتغال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان خبر داد و افزود: در این زمینه از وزیر ارتباطات انتظار می‌رود مجوز ارائه تسهیلات لازم را به این حوزه در اردبیل ارائه دهد تا از این طریق بتوانیم زمینه توسعه اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را شاهد باشیم.

حسین‌زاده با اشاره به ظرفیت‌های استان اردبیل در حوزه صنعت و معدن بیان کرد: در حوزه صنعت و معدن نیز برنامه‌ریزی اساسی برای ایجاد شغل مبنای کار قرار گرفته که تا پایان سال در این حوزه نیز شاهد اشتغال جوانان فارغ‌التحصیل خواهیم بود که انتظار می‌رود در این زمینه دستگاه‌های مربوطه تلاش و اهتمام جدی داشته باشند.

وی از برنامه‌ریزی برای ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی استان خبر داد و گفت: در این زمینه استان اردبیل ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد که پیش‌بینی شده امسال بیش از چهار هزار شغل در این بخش ایجاد شود.