جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

ایجاد 2 هزار و 500 فرصت شغلی برای مددجویان شهرستان نمین - خبر

 

 

ایجاد 2 هزار و 500 فرصت شغلی برای مددجویان شهرستان نمین

مدیر کمیته امداد شهرستان نمین گفت: تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی برای خانواده‌های بی‌بضاعت تحت حمایت کمیته امداد شهرستان نمین ایجاد شده است.

ایجاد 2 هزار و 500 فرصت شغلی برای مددجویان شهرستان نمین

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حمید اکبریان در جلسه بررسی روند ارائه خدمات حمایتی به مددجویان کمیته امداد شهرستان نمین اظهار داشت: یک هزار و 820 خانوار در قالب 3 هزار و 122 نفر تحت پوشش این نهاد بوده و براساس سرفصل‌های حمایتی کمیته امداد به خانواده‌های تحت حمایت خدماتی مانند مستمری، درمان، مسکن، جهیزیه، فرهنگی، آموزش و تسهیلات اشتغال و خودکفایی ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه‌های کمیته امداد توانمندسازی مددجویان است، تصریح کرد: ایجاد اشتغال برای مددجویان به صورت جدی دنبال می‌شود که با شناسایی خانواده‌هایی که توان اشتغال دارند، پس از استعدادسنجی، آموزش فنی و حرفه‌ای و پرداخت تسهیلات خودکفایی تلاش داریم مسیر توانمندسازی و خوداتکایی آنان را هموار سازیم.

اکبریان بیان کرد: از ابتدای فعالیت کمیته امداد نمین تا کنون 2 هزار و 500 فرصت شغلی برای خانواده‌های بی‌بضاعت ایجاد شده و با نظارت بر طرح‌های خوداشتغالی و ارائه مشاوره و راهنمایی‌های لازم به مجریان طرح‌ها، خانواده‌های تحت پوشش به مرز خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شده‌اند.

مدیر کمیته امداد شهرستان نمین با اشاره به اینکه هم اکنون 300 طرح اشتغال تحت نظارت این نهاد قرار دارد، افزود: امسال یک هزار و 193 مورد بازدید از طرح‌های تحت نظارت به عمل آمده است و ناظران مشاوره‌ و راهنمایی‌های لازم را برای ارتقای سطح کیفی و کمی محصولات به مجریان ارائه کرده‌اند.

وی گفت: امسال بیش از 5 میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده و با پرداخت این تسهیلات 46 طرح اشتغال در سطح شهرستان نمین ایجاد شده است تا مددجویان بتوانند با تکیه بر استعدادهای خود به مرز خودکفایی نزدیک شوند.