جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

ایجاد ۶۳۱ فرصت شغلی جدید برای مددجویان اردبیلی - خبر

 

 

ایجاد ۶۳۱ فرصت شغلی جدید برای مددجویان اردبیلی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۶۳۱ فرصت شغلی جدید برای مددجویان تحت حمایت در شش ماهه نخست سال‌جاری ایجاد شده است.

ایجاد ۶۳۱ فرصت شغلی جدید برای مددجویان اردبیلی

منصور سیفی با اشاره به اینکه ۶۳۱ نفر از مددجویان تحت حمایت در شش ماهه نخست سال‌جاری وارد بازار کار شده‌اند، اظهار کرد: درصدد هستیم با ایجاد اشتغال مولد، علاوه بر مددجویان تحت حمایت برای سایر افراد جویای کار نیز اشتغال مناسب فراهم شود.

وی با اعلام اینکه ۱۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی در شش ماهه نخست سال‌جاری به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است، افزود: تسهیلات پرداختی از طریق بانک‌های عامل و صندوق امداد ولایت در اختیار مددجویان مستعد اشتغال قرار گرفت تا بتوانند شغل‌های مورد نظر خود را ایجاد کنند.

 معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل بیان کرد: بیش از ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از طریق بانک‌های عامل در اختیار مددجویان قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: ۲۶۰ مددجوی تحت حمایت با دریافت تسهیلات اشتغال و خودکفایی از بانک‌های عامل وارد بازار کار شده‌اند.
 

سیفی با اشاره به اینکه ۱۳۰ نفر از مددجویان نیز با بهره‌مندی از تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق امداد ولایت اشتغال مورد نظر خود را ایجاد کرده‌اند، گفت: بیش از دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از طریق صندوق امداد ولایت پرداخت شده تا مسیر خوداتکایی خانوار تحت حمایت هموارتر شود.

وی با بیان اینکه ۶۰ طرح اشتغال روستایی و عشایری نیز توسط مددجویان اجرا شده است، افزود: بیش از دو میلیارد تومان تسهیلات در اختیار مددجویان ساکن در روستاها قرار گرفت تا بتوانند وارد چرخه تولید شوند.

سیفی با اشاره به اینکه ۱۸۱ مددجوی اردبیلی نیز از طریق طرح «راهبری شغلی» مشغول به کار شده‌اند، بیان کرد: برای اثربخشی هر چه بیشتر فرصت‌های شغلی ایجاد شده، اجرای طرح «راهبران شغلی» را در دستور کار قرار داده‌ایم.